26. 5. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: TV Barrandov

Věčný moderátor vlastní televize Barrandov a rekordman v moderování pořadů Jaromíra Soukupa, tedy samotný Jaromír Soukup, prožívá v poslední době syndrom vyhoření. Vymýšlí, čím by zaujal diváky, ale nedaří se.

Po rozchodu s prezidentem Zemanem majitel televize Barrandov názorově otočil o 180 stupňů a přitom udělal tři salta s pěti vruty. Už dávno není fanouškem Zemana, Babiše nebo Okamury, kteří si na jeho televizi užívali výsostného zacházení. Jeho novými koni jsou Miroslav Kalousek, se kterým dokonce sdílí jeden svůj pořad, nebo třeba Michael Kocáb, kterého si rád zve jako svého času Okamuru.

Jaromír Soukup dneška však vypadá stejně falešně jako Jaromír Soukup ve svých slavných Zemanovských dobách, kdy dosahovala jeho televize nejvyšší sledovanosti. Další propad Barrandova nezachránil ani třicátý pořad Jaromíra Soukupa a troufnu si říct, že nezachrání ani jednatřicátý. Sledovanost klesla pod 3 procenta.

Vrcholem trapnosti byl například nedávno vysílaný pořad VIP svět, který jsem omylem zahlédla, kde se kromě Jiřiny Bohdalové, se kterou vede prostřednictvím svých pořadů svatou válku již delší dobu, například bezdůvodně pustil i do Hany Zagorové a Štefana Margity.

Moderování tedy našemu nejslavnějšímu (nikoliv však kvalitou, ale jednoznačně kvantitou) moderátorovi očividně již dost leze na mozek, pokud nemá jiná témata než právě tato, kterými by zaujal své 3 procenta diváků. Je téměř jisté, že žádné nové se mu již získat nepodaří. Nakonec možná dojde i k tomu, že Jaromír Soukup bude moderovat pořady, na které se bude dívat už jenom sám Jaromír Soukup.

Známé přísloví praví, že v nejlepším se má skončit. V tomto případě bude stačit pouze skončit, a to pro dobro samotného pana Soukupa. Dalších 180 stupňů s třemi salty a pěti vruty by ho mohlo připravit o rozum nadobro.

Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
24 komentářů