6 komentářů

 1. No, tady opravdu velmi těžko hledám slova. Při čteni věty, že maminka synovi v patnácti letech ještě stříhala nehty, tak jsem se k tomu několikrát ještě vracela, zda čtu správně?!…tady bych řekla, že ze strany maminky je to až nezdravé počínání…každý člověk potřebuje svoji osobní a všechno má své meze. I starých lidí, kteří potřebují péči jiných, se pečovatelky ptají, zda jim mohou ostříhat nehty?…tady bych řekla, že maminka šla v extrémech ode zdi ke zdi. Je zdravé, když se děti už od útlého mládí vedou k samostatnosti ve všech směrech a někdy méně znamená více…

 2. Typická výchova slepičí matky, která má místo mozku slepičí kvok. Tady by snad pomohlo, vyhodit synáčka z bytu, ať se stará o sebe sám se vším všudy, snad by ho to zachránilo. Co dělal otec? Jako otec totálně selhal, když nezasáhl a nechal syna této matce napospas. Doufám jen, že se nenajde další slepice, vezme si ho a bude pokračovat v péči o maminčina mazánka, je jich bohužel pořád ještě dost. Ještě dotaz směrem k matce. V kolika letech dotyčná odstavila svého chlapečka od prsu? Bylo to alespoň v těch 15ti nebo kojí ještě nyní?

  1. No snad trochu silná slova,každá matka chce pro dítě to nejlepší a dělá to co si myslí,že je nejlepší o to více,když má jedináčka.To že to nebyla úplně ta správná cesta se stejně přesvědčila sama a sama také doufá a snaží se,aby se vztahy se synem znovu zlepšily.Ostatně na výchovu jsou snad oba rodiče tak co dělal její manžel,jenom přihlížel?Syn určitě časem pochopí,že to matka myslela dobře a znovu k ní najde cestu,určitě bych jí to přála.

  2. Myslím, že tohle bylo zbytečné. Matky, zvlášť po dlouhém snažení o dítě jsou tak nadšené, že to někdy přeženou. Tato matka si může z větší části sama, za to, že její syn skončil u alkoholu a cigaret. Potřeboval volnost, jakou mu matka (asi nechtěně) odpírala. Je třeba se někdy vžít do druhého, a ne jen soudit podle toho, jak vám to vyzní. Paní Petra, toho lituje, ale neuvědomila si své chyby předem. Její chování bylo hloupé, ale teď se to snaží spravit.

 3. Pokud by paní vychovávala tři děti a chodila do práce, asi by nikdy tato situace nenastala. Neměla by prostě na maximální péči čas. Určitě je nutné si přiznat
  chybnou výchovu, vyhledat rady psychologa, a potom se pokusit o nápravu.
  Bude to asi hodně těžké, výsledek nejistý. Aby se špatná situace změnila, je potřeba
  stanovit v rodině nová pravidla a hlavně je dodržovat.
  Přeji hodně štěstí.

 4. Milá paní,
  nejste jediná, nám se stalo něco podobného. Spasit vás může možná to, že si najde slušnou dívku, se kterou budete vycházet i vy.
  Pokud ovšem nastane opačný případ, budete naprosto ztracena.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.