5. 5. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem jednoho dne přijela pozdě večer domů, tak jsem chtěla jako vždy zaparkovat auto do garáže. To jsem také udělala a z garáže odešla. Pak se však stalo něco, proč už do garáže v noci nikdy nepůjdu. Nešel...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem jednoho dne přijela pozdě večer domů, tak jsem chtěla jako vždy zaparkovat auto do garáže. To jsem také udělala a z garáže odešla. Pak se však stalo něco, proč už do garáže v noci nikdy nepůjdu.

Nešel mi zapnout alarm

Máme docela moderní dům, kde se dá zapínat alarm v jednotlivých částech. Garáž patří mezi tu část, kde pravidelně alarm zapínáme. Když jsem však chtěla ze vstupu domu zavřenou garáž aktivovat, tak to nešlo. Čidlo mi hlásilo otevřené dveře.

Při odchodu z garáže jsem zmáčkla tlačítko, kdy dveře jedou pomalu dolů. Většinou mi to vyjde tak, že než dojdu do vstupu, jsou garážová vrata zavřená. Šla jsem se tedy podívat, co se stalo. Ve vratech byla zaražená garážová skříňka.

Myslela jsem, že popojela, tak jsem se ji snažila vyprostit

Když se mi ji podařilo vysoukat, tak se vrata rychle sesunula dolů a já zůstala zavřená v garáži. V tu chvíli mi došlo, že skříňka asi sama nepopojela, protože když jsem ji tahala ven, tak byla zabrzděna. Musel ji tam prostě někdo dát.

Má obava se naplnila, když jsem uslyšela pohyb za autem rodičů, které je velké SUV. Stála jsem u dveří jako opařená. Najednou vyšel chlapík zpoza auta a šel přímo ke dveřím. Jen je otevřel a odešel.

Stála jsem v garáži ještě pět minut ztuhlá na jednom místě

Nikdy v životě jsem nebyla tak vystrašená, takže jsem tam jen stála jako přikovaná k zemi. Až jsem trochu přišla k sobě, vyběhla jsem z garáže a šla vzbudit otce.

Ten vyšel ven a snažil se našeho nezvaného hosta najít, jenže už to bylo moc pozdě, takže nikde nikdo nebyl.

Od té doby parkuji zásadně venku a auto už si do garáže neschovávám. Vracím se i dřív domů, abych se kolem domu nemusela pohybovat v nočních hodinách. Ten strach zůstane ve mně asi ještě hodně dlouho.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz