15. 3. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: Česká pošta, the sun, idnes.cz, wikipedia

Česká pošta už dlouhá léta používá nálepku s písmenem Z na svých zásilkách. Víte, k čemu slouží? Nemá to samozřejmě žádnou spojitost s ruskou invazí na Ukrajinu, kde ruské jednotky používají symbol Z na své vojenské technice. Poté, co...

Česká pošta už dlouhá léta používá nálepku s písmenem Z na svých zásilkách. Víte, k čemu slouží? Nemá to samozřejmě žádnou spojitost s ruskou invazí na Ukrajinu, kde ruské jednotky používají symbol Z na své vojenské technice.

Poté, co začala Česká pošta v souvislosti s válkou na Ukrajině dostávat upozornění zákazníků na zásilky s písmenem Z, vydala prohlášení, aby předešla veškerým nedorozuměním. Písmeno Z totiž také bohužel používá ruská armáda na invazních tancích a stalo se i symbolem ruské propagandy.

Ve svém prohlášení Česká pošta popisuje, že modré nálepky s písmenem Z na zásilce značí, že zásilka byla podána po rozhodné době a bude doručována až druhý den po podání, nikoli den následující.

Pošta uvádí, že dalším případem, kdy se zákazníci mohou s písmenem Z v rámci poštovních služeb setkat, je známka, která je určená pro zaplacení poštovného pro dopisy nebo pohlednice, které putují do mimoevropských zemí. Jako příklad je uvedena tato známka T. G. Masaryka v Izraeli.

zdroj: Česká pošta

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
2 komentáře