10. 12. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vraždy, mučení a nelidská krutost – příběh Garyho Heidnika, jednoho z nejotřesnějších zločinců moderní historie. Pohltil temné zákoutí své mysli a v temném domě ve Philadelphii uskutečňoval hrůzné činy. Přečtěte si o jeho šokujících zvrácenostech a tragických osudech jeho obětí.

Gary Heidnik byl americký sériový vrah a únosce žen. Narodil se 22. listopadu 1943 v Clevelandu, Ohio, a během svého života se zapletl do vážných zločinů. Heidnik byl vzdělaný, ale jeho schizoidní porucha osobnosti vedla k násilnému chování.

V roce 1978 byl obviněn z napadení a nošení neregistrované střelné zbraně. Následně byl odsouzen a propuštěn až v roce 1983 po tříletém pobytu v psychiatrickém zařízení. Poté začal páchat ještě hrůznější činy.

V letech 1986 a 1987 unášel a mučil ženy ve svém domě v Philadelphii. Vytvořil jámu, kde držel své oběti, znásilňoval je, mučil a některé z nich dokonce zavraždil. Jeho hrůzné činy byly inspirací pro film Mlčení jehňátek.

 

zdroj:pixabay.com

Gary Heidnik prováděl brutální týrání a vraždění nevinných obětí ve svém domě v Philadelphii. Po unesení žen je věznil v jámě hluboké asi 120 centimetrů, kterou zakrýval dřevěnou deskou a těžkými váhami. Pro některé zajatkyně představovala tato jáma místo hrůzy, kde byly vystaveny nejtemnějším činům.

Heidnik znásilňoval své oběti, často jednotlivě nebo ve skupinách, a následně je brutálně bil a mučil. Jeho sadistické chování zahrnovalo využívání elektrického proudu k mučení, a dokonce i zabití. Mezi jeho oběťmi byla i 23letá Deborah Dudleyová, kterou popravil elektrickým proudem, když ležela v jámě naplněné vodou.

 

zdroj:pixabay.com

Heidnik byl nakonec zatčen v roce 1987 poté, co jedna z jeho obětí, Josefina Rivera, uprchla a informovala policii. V roce 1988 byl odsouzen na doživotí a odseděl si svůj trest ve věznici v Pensylvánii. Pokusil se o sebevraždu v roce 1999 a zemřel po podání smrtící injekce v červenci téhož roku.

 

 

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz