6. 4. 2021
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

S Romanem jsme tvořili pár už od vysoké školy, kde jsme se seznámili. On studoval ekonomii a já byla na pedagogické fakultě. Ještě během studia jsme začali spolu bydlet a vedlo se nám dobře. Spojoval nás zájem o sport,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

S Romanem jsme tvořili pár už od vysoké školy, kde jsme se seznámili. On studoval ekonomii a já byla na pedagogické fakultě. Ještě během studia jsme začali spolu bydlet a vedlo se nám dobře. Spojoval nás zájem o sport, oba jsme milovali slézání stěn a cyklistiku.

Byla jsem jako dítě štěstěny

Už na vysoké jsme si přivydělávali a po promoci nebyl problém si najít stálé zaměstnání. Na co jsme sáhli, to se nám povedlo.

Cítila jsem se jako dítě štěstěny, protože jsem dokončila školu, měla spokojený vztah a práci, která mě naplňovala. Roman to měl podobně, nastoupil jako ekonom do menší soukromé firmy s nadějí na kariérní postup.

Příchod nového člena rodiny

Po čase jsme si mohli dovolit koupit vlastní byt a hezky si ho zařídit. Měli jsme i dostatek času na provozování našich koníčků. Bylo fajn vyrazit o víkendu do lezeckého centra nebo vzít kola a jet polykat kilometry.

Některé akce jsme podnikali i společně s našimi přáteli. Vedli jsme fajn život, který se mi hodně líbil. A do této idylky najednou přišlo mé nečekané těhotenství.

Oba jsme byli touto novinkou dost zaskočeni, protože dítě jsme plánovali až později. Ale bylo to tu a museli jsme se s tím nějak poprat. Narodil se malý Petříček, který změnil úplně všechno. Už jsem se nemohla jen tak sbalit a jít na stěnu se odreagovat.

Nesplněná očekávání

Předpokládala jsem, že se Roman zapojí do péče o dítě a nenechá všechno jenom na mně. Byla jsem ze všeho unavená. Zatímco Roman stále vyrážel o víkendech s přáteli za zábavou, já zůstávala doma s miminkem.

Snažila jsem se Romanovi vysvětlit, že to takto nelze dělat, aby jeden z nás padal únavou a druhý si užíval. Ale neposlouchal mě. Myslím si, že na dítě nebyl připravený a nehodlal ubrat nic ze svých zálib. Najednou jsem viděla, jaký je to sobec, který myslí jen na sebe. A to horší ještě mělo přijít.

Jednoho dne mi Roman oznámil, že od nás odchází. Našel si novou lásku, naši společnou kamarádku, s níž se dá na rozdíl ode mě normálně bavit. Já jsem se prý hodně změnila a je se mnou k nevydržení.

Zůstala jsem s Petříčkem sama. Roman o něho moc velký zájem neprojevuje. Jak to bude dál, nevím.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
5 komentářů