2. 3. 2023
Autor: Karel Fantiš
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Česká kuchyně se může pochlubit mnoha chutnými jídly, která jsou oblíbená mezi místními obyvateli. Nicméně, jak je to s chutí českého jídla u cizinců? V tomto článku se podíváme na to, jak cizinci vnímají některá z nejoblíbenějších českých jídel....

Česká kuchyně se může pochlubit mnoha chutnými jídly, která jsou oblíbená mezi místními obyvateli. Nicméně, jak je to s chutí českého jídla u cizinců? V tomto článku se podíváme na to, jak cizinci vnímají některá z nejoblíbenějších českých jídel.

Jedním z nejznámějších českých jídel je bezpochyby svíčková na smetaně. Tento pokrm se skládá z hovězího masa, zeleniny a koření, a je podáván s knedlíky a brusinkovou omáčkou. Zahraniční návštěvníci ho často popisují jako chutné a syté jídlo, které je vhodné na zimu.

Dalším oblíbeným českým jídlem je guláš. Tento druh hovězího masa, dušený s cibulí a paprikou, je také obvykle podáván s knedlíky. Cizinci často popisují guláš jako silně kořeněné jídlo, které jim chutná, ale může být pro ně příliš těžké na trávení.

Knedlíky jsou samy o sobě často předmětem diskuse. Zatímco mnoho Čechů miluje jejich hustou a lepkavou konzistenci, mnoho cizinců si stěžuje na jejich nadýchanost a těžkost. Nicméně, někteří zahraniční návštěvníci si je oblíbili, zejména v kombinaci s omáčkou.

Jedním z nejkontroverznějších českých jídel je nakládaný hermelín, tedy sýr nakládaný v oleji s kořením. Někteří cizinci ho milují pro jeho silnou chuť a výraznou vůni, zatímco jiní ho považují za příliš kořeněný a těžký.

Mezi další oblíbená česká jídla patří smažený sýr, vepřo knedlo zelo (jídlo s vepřovým masem, knedlíky a kyselým zelím) a rajská omáčka s knedlíky. Všechny tyto pokrmy mají své nadšence mezi zahraničními návštěvníky, ale také své kritiky.

Zdroj: redakce, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz