21. 4. 2021
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vždy jsem byl velkým jedlíkem, jídlo mám prostě rád. Protože vykonávám fyzicky náročnou práci, s oblibou si pochutnám i na vydatnějších pokrmech. V poslední době mi ale manželka přestala vařit, protože přesedlala na zdravou rostlinnou výživu. Jsem z toho...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Vždy jsem byl velkým jedlíkem, jídlo mám prostě rád. Protože vykonávám fyzicky náročnou práci, s oblibou si pochutnám i na vydatnějších pokrmech. V poslední době mi ale manželka přestala vařit, protože přesedlala na zdravou rostlinnou výživu. Jsem z toho nešťastný.

Mám fyzicky náročné povolání

Pracuji na stavbách jako zedník a v zaměstnání se dost fyzicky nadělám. Proto jsem rád, když si mohu na oběd dát maso a celkově mi dělají dobře vydatná jídla. Na mé postavě to moc znát nejde, protože veškerou energii z mé stravy spálím v zaměstnání.

Kromě toho ještě chodím si zahrát s přáteli volejbal. Takže pohybu mám více než dost. Moje manželka Sabina, dokud byla doma na rodičovské dovolené s naším synem, vařila prakticky každý den. Takže jsem se denně těšil na teplou večeři s velkou porcí masa. Vše se ale změnilo jejím nástupem do práce.

Musel jsem se obejít bez teplých večeří

Když byly synovi tři roky, vrátila se Sabina do svého původního zaměstnání. Pracuje jako finanční účetní v jedné velké firmě. V kolektivu jsou převážně samé ženy, což manželce vyhovuje. Na rodičovské dovolené si už kolikrát stěžovala, že doma zakrňuje.

Syn začal chodit do školky, kde míval obědy. Sabina také měla obědy v zaměstnání a najednou nebylo proč doma vařit. Prý kvůli tomu, že já mám rád teplá jídla, nechce být ještě po práci až do večera zavřená v kuchyni.

Nerad jsem se smiřoval s chlebem a salámem k večeři, ale co jsem měl dělat. To jsem však netušil, že to horší ještě přijde.

Manželka se dala na zdravou výživu

Sabinina kolegyně z práce, s níž si hodně rozumí, je zapřisáhlá veganka a nic, co je živočišného původu nevezme do úst. Ty má totiž plná zdravé výživy a na svou stranu postupně získala i mou Sabinu.

Najednou už ani o víkendech u nás na talíři maso nenajdeme a na oběd jsme se synem začali dostávat zeleninové saláty. Jenže jediný, kdo z toho má radost, je manželka. Jí to opravdu chutná a nevadí jí, že ani já, ani synek se moc nenajíme.

Je pěkné, že se do něčeho takto nadchla, ale zároveň nevím, jak jí kulantně vysvětlit, že ani zelenino-ovocné smoothie na snídani není to, o co bychom oba stáli.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz