10. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem se ve dvaceti letech vdávala, tak jsem si myslela, že je to opravdu navždy. Asi ve čtyřiceti za mnou přišel manžel s tím, že se zamiloval jinde. Ze začátku jsem to brala jen jako jeho pobavení a čekala...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem se ve dvaceti letech vdávala, tak jsem si myslela, že je to opravdu navždy. Asi ve čtyřiceti za mnou přišel manžel s tím, že se zamiloval jinde. Ze začátku jsem to brala jen jako jeho pobavení a čekala jsem, že to brzo skončí.


Oznámil, že s milenkou čeká dítě

Neskončilo to. Oznámil mi, že s milenkou čeká dítě a já to začala brát vážně. Byla jsem na něj naštvaná, protože se mnou mít další dítě nechtěl. Máme jen syna, který se narodil rok po naší svatbě. Od té doby nechtěl o druhém dítěti ani slyšet.

Týden po oznámení očekávání dalšího potomka se odstěhoval a nechal mi doma papíry k rozvodu. V této situaci mi nezbývalo nic jiného, než souhlasit, protože to nešlo vyřešit jinak.

Snažila jsem se zařídit si nový život

Po rozvodu jsem si nechala nějaký čas, abych si pořádně rozmyslela, co dál se životem. Ve svých letech mi bylo jasné, že nechci zůstat sama, a tak jsem si začala hledat nového přítele. Měla jsem pár krátkých známostí, ale o žádnou z nich jsem doopravdy nestála.

Pořád jsem je všechny srovnávala s exmanželem, který byl celou dobu úžasný. Pečoval o mě a nikdy se se mnou nehádal.

Rok po rozvodu přišla společná oslava

S exmanželem máme hodně společných známých, kteří nás pořád zvou na různé společenské akce. Manžel na ně ze začátku po rozvodu nechodil, ale asi po roce přišel na první oslavu. Byl to úplně jiný člověk. Nervózní a nerudný. Takového jsem ho neznala.

Zajímalo mě, co se s ním děje, tak jsem se ho vyrazila zeptat. Popsal mi, jak to u nich doma s přítelkyní funguje. Chtěla po něm čím dál více peněz, a tak exmanžel musel pořád chodit do práce, aby vydělal dostatek. Pochopila jsem, že není úplně šťastný.

Proběhlo pár dalších setkání, kde si na ní čím dál více stěžoval. Na poslední akci za mnou přišel s prosbou, zda by se nemohl vrátit zpátky i s jeho dítětem.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
11 komentářů