19. 9. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Že většina matek nechce kupované dětské příkrmy, jsem opravdu netušila. Sama jsem je ze začátku pro svou dceru kupovala. Kamenem úrazu bylo však to, že mi je vůbec nechtěla jíst a já musela vymyslet nějakou alternativu. Začala jsem vyrábět...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Že většina matek nechce kupované dětské příkrmy, jsem opravdu netušila. Sama jsem je ze začátku pro svou dceru kupovala. Kamenem úrazu bylo však to, že mi je vůbec nechtěla jíst a já musela vymyslet nějakou alternativu.

Začala jsem vyrábět vlastní dětské příkrmy

Jelikož jsem už měla vyzkoušené snad všechny různé možnosti dětských příkrmů, které dcerka nechtěla jíst, tak jsem se na chvilku musela vrátit čistě jen na umělé mléko. Tehdy jsem to řešila s tátou a mámou. Táta mi navrhl, abych vyzkoušela udělat vlastní zeleninové příkrmy i s masem.

Táta je velkým pěstitelem zeleniny, takže mi dodal zeleninové suroviny. Maso mi zase sehnala máma od kolegyně z práce, protože její manžel chová dobytek na maso. Měla jsem tak suroviny opravdu eko a bio, jak to jen jde. Žádný postřik ani umělá výživa pro zvířata. Vše tak, jak se prostě dělat má.

Udělala jsem prvních pár dávek a dcera se jenom oblizovala

Nedokážete si představit tu radost, když jsem dceři zkoušela dávat první skleničku příkrmu, který jsem sama udělala. Celé to snědla a pomalu se ještě oblizovala. Nadělala jsem si tedy pořádnou zásobu dětských příkrmů, které mám i s masem zavařené.

Dcera mi to papá pěkně každý den, takže jsem opravdu spokojená. Navíc si myslím, že je to mnohem lepší, než kupovat příkrmy z obchodu, které jsou jednak hrozně drahé, ale také člověk nemá jistotu, co v tom přesně je.

Jednou u mě byla kamarádka, která mi později zprostředkovala prodej

Když u mě byla kamarádka, tak trochu naříkala, že její syn nechce jíst příkrmy. Hned jsem jí podala skleničku toho mého, aby to vyzkoušela. Její syn to snědl stejně jako moje dcera, úplně vše. Nabalila jsem jí ještě deset příkrmů s sebou domů s tím, že jí mohu poskytnout recept.

Za týden mi volala, že to zkoušela dát kamarádkám, které mají také problém s tím, že jim děti nejedí kupované příkrmy. Navrhla mi, abych to začala dělat ve velkém, že má kontakt na dobrého odběratele.

Začala jsem tedy vyrábět vlastní příkrmy, které dodávám do obchodu, kde prodávají bio produkty. Od nich také beru vše k výrobě, protože v takovém množství mi to už táta nestíhá zásobovat. Díky tomu mám svou malou firmičku, kde zaměstnávám další dvě holky na mateřské. Prodeje nám jdou opravdu skvěle.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
3 komentáře