28. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Mám doma dvě malé děti. Jsou to dva kluci, kteří mají 8 a 6 let. S manželem jsem žila dlouhou dobu spokojený manželský život, než přišla autonehoda, kterou bohužel můj muž nepřežil. Bydlíme v domě, který manžel dostal od rodičů ještě...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Mám doma dvě malé děti. Jsou to dva kluci, kteří mají 8 a 6 let. S manželem jsem žila dlouhou dobu spokojený manželský život, než přišla autonehoda, kterou bohužel můj muž nepřežil. Bydlíme v domě, který manžel dostal od rodičů ještě před svatbou.

Tchýně přišla s tím, že si máme hledat nové bydlení

Asi dva měsíce po smrti manžela, kdy jsem vyřešila veškerou pozůstalost, ve které dům přešel na mě jako na právoplatného majitele, tak za mnou přišla tchýně s tím, že je to jejich dům a já se mám vystěhovat.

Její vysvětlení je takové, že si brzo najdu za manžela náhradu a ona se nebude dívat, jak využíváme jejich majetek.

Dům dostal manžel ještě před svatbou právě od rodičů, ale v dost dezolátním stavu. Byl to starý dům, který musel projít kompletní rekonstrukcí, kterou jsem financovala už dohromady s manželem.

Tchýně na tato fakta absolutně neslyší a tváří se, jako bych ji chtěla o dům okrást.

Pokud se neodstěhujeme, hrozí soudem

Když jsem jí razantně oznámila, že se rozhodně nikam stěhovat nehodlám s tím, že manžel sice před svatbou od nich dům dostal, ale naše společné investice ve výši téměř 3 milionů korun mnohonásobně převyšují hodnotu domu, který tehdy dostal.

Následně mi tchýně začala vyhrožovat soudní cestou a já jsem z toho celá zoufalá. Už jsem jí řekla, že tento spor nemůže vyhrát.

Když jsem jí navrhovala, že se vystěhuji, pokud mi vyplatí částku, která se proinvestovala do domu, tak mě nazvala největší zlodějkou pod sluncem.

Potřebovala bych spíš podpořit, než se soudit s rodinou

Co však asi nikdy nepochopím, je to, že mám dvě malé děti, které jsou i její rodina a ona nás chce vyhnat z domu.

Někdy jsou rodinné vztahy opravdu hodně těžké. Myslela jsem si, že po smrti mého muže a jejího syna budeme jako rodina držet při sobě, ale je to spíš naopak.

Docela mě zklamalo, že nás chce takhle odstřihnout. Něco takového jsem totiž opravdu nečekala.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
22 komentářů