23. 7. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Po škole jsem si hledala práci, kterou jsem získala během dvou týdnů. Byla jsem za to místo hodně ráda, protože šlo o firmu, kterou mám od domu jen 800 metrů. Ušetřila jsem tak hodně času i peněz za dopravu...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Po škole jsem si hledala práci, kterou jsem získala během dvou týdnů. Byla jsem za to místo hodně ráda, protože šlo o firmu, kterou mám od domu jen 800 metrů. Ušetřila jsem tak hodně času i peněz za dopravu do práce, protože tohle se dalo zvládat bez problémů i pěšky. Všechno růžové se však později proměnilo v hotové peklo.

První rok byl super, užívala jsem si nezávislosti a peněz

Když jsem do práce nastupovala, tak jsem neměla žádnou představu o penězích a výšce platu. Dostala jsem nástupní plat 30 tisíc čistého a to, jak jsem později zjistila, není zrovna málo jako nástupní plat. Jelikož bydlím u rodičů, kde po mně nikdo nic nechce, tak mi vše zůstává.

Prvních pár měsíců jsem si užívala života a peněz z výplaty. Po roce už jsem však začala být více šetřivá, abych si mohla dovolit vlastní bydlení. Chtěla jsem si co nejvíce našetřit a proto jsem se začala v práci hodně snažit, abych dostala přidáno.

Po roce jsem dostala přidáno, ale nebylo to zadarmo

Dělala jsem toho v práci opravdu hodně. Když jsem však řekla nadřízenému, že bych chtěla přidat, tak mi naložil ještě více práce. Další týden za mnou přišel s tím, že by mé přidání mohl zařídit, ale budu muset ještě o to více pracovat.

Já jsem na to přistoupila, protože jsem chtěla opravdu co nejvíce šetřit. Skutečně mi zařídil dalších deset tisíc v čistém nahoru. Brala jsem tedy už přes 40 tisíc korun měsíčně a z toho se dá šetřit opravdu dobře. Jenomže jsem mu dělala v podstatě služku.

Pracovala jsem 12 – 14 hodin denně, a to se opravdu vydržet nedá

S tím, že jsem dostala přidáno a nadřízený to zařídil, jsem musela přijmout i více práce. Je to logické, akorát jsem zjistila, že dělám práci za svého nadřízeného a on si v kanceláři sleduje filmy nebo si čte.

Po pár měsících jsem nadřízenému řekla, že toto pracovní tempo nemohu udržet dlouhodobě, ale on na to nereagoval. Když jsem v práci poprvé omdlela únavou, tak jsem si uvědomila, že mi to za žádné peníze nestojí.

Následně jsem dala výpověď a z práce odešla, nebude mě nikdo zneužívat a nenechám se sedřít z kůže. Mám informace, že nadřízený dostal padáka o dva měsíce později, protože nezvládal svou náplň práce. Dobře mu tak.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz