20. 8. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Jezdil jsem deset let jako řidič kamionu u slušně platící firmy. Jelikož nejsem zadaný, tak jsem v práci mohl trávit opravdu hodně času. Díky tomu jsem byl u svého šéfa řidič číslo jedna, protože jsem mohl kdykoliv kamkoliv a nikdy...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Jezdil jsem deset let jako řidič kamionu u slušně platící firmy. Jelikož nejsem zadaný, tak jsem v práci mohl trávit opravdu hodně času. Díky tomu jsem byl u svého šéfa řidič číslo jedna, protože jsem mohl kdykoliv kamkoliv a nikdy jsem se nevymlouval, že nemám čas.

Takto to fungovalo zhruba těch deset let, kdy jsem jezdil opravdu hodně. Já jsem si šetřil na vlastní byt, takže peníze se mi opravdu hodily. Tučná výplatní páska mně vždy spravila náladu, a už mi tolik nevadilo, že jsem pořád na cestách. Převážně jsem žil jen v autě.

Z ničeho nic výpověď, ale proč? Nechápal jsem…

Z ničeho nic jsem se vrátil na firmu a měl jsem tam přichystanou výpověď. Nechápal jsem proč, vždyť přece jezdím pořád stejně, mám nejméně problémů na cestách. Žádnou škodu jsem firmě neudělal, naopak jezdím pořád velice dobře.

Výpověď jsem přijal s tím, že přece nebudu pracovat někde, kde mě nechtějí. Začal jsem si hledat práci jinde, ale všude to bylo stejné. Pokud budete vybrán, tak se ozveme. Ze začátku jsem tomu věřil, říkal jsem si, že řidičů je málo, tak o práci nebude nouze.

Hledání nového zaměstnání

Po pěti měsících marného hledání jsem začal zjišťovat, proč mě ve firmách nepřijímají a dostal jsem šokující odpověď. V každé firmě se snaží na řidiče informovat. Kde jinde než u předchozího zaměstnavatele. Ten všude rozhlašoval, že jsem nejhorší zaměstnanec, nechodil jsem včas, bloudil jsem na cestách a dokonce jsem ho měl údajně okrást.

Říkal jsem si, proč to dělá? Nelenil jsem a vyrazil se svého bývalého zaměstnavatele zeptat. Když jsem ho konfrontoval s celou situací, tak se ze začátku vymlouval. Nakonec mi řekl, že je to kvůli té nevinné puse, kterou jsem si dal s jeho ženou na vánočním večírku. Žena od něj odešla, protože si tam prý uvědomila, že by mohla v životě zažít ještě něco vzrušujícího.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář