22. 8. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Měl jsem svého nejlepšího kamaráda za opravdu správného a zásadového člověka, kterému se dá vždy věřit. To, co se stalo po vypůjčení větší částky, mě opravdu dostalo. Nikdy jsem si nemyslel, že peníze mohou natolik zamíchat s dlouholetým přátelstvím....

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Měl jsem svého nejlepšího kamaráda za opravdu správného a zásadového člověka, kterému se dá vždy věřit. To, co se stalo po vypůjčení větší částky, mě opravdu dostalo. Nikdy jsem si nemyslel, že peníze mohou natolik zamíchat s dlouholetým přátelstvím. Možná nebylo tak vážné, za jaké jsem ho já považoval.

Půjčku jsem mu nabídl zcela bez obav

Kamarád si opravoval dům po babičce, kde se chtěl nastěhovat se svou rodinou. Práce nešla tak rychle, jak si představoval a hlavně finanční rozpočet se od původního plánu neustále navyšoval. Najednou byl bez financí a stavební práce musel na čas zastavit.

Bydlel s manželkou, synem a dcerou v malém bytě v jednom pokoji. Proto se rozhodnul pro půjčku z banky. Chtěl si půjčit 600 000 korun, za které by si dal domek dohromady. Nechal si vypočítat úrok a chtěl se se mnou poradit, jestli do toho jít nebo ne.

Já mám své bydlení s rodinou zajištěné a máme s manželkou hodně naspořeno. Proto jsem mu jako nejlepšímu kamarádovi nabídl bezúročnou půjčku. Ihned souhlasil a bylo z něj vidět velké nadšení. Přece jenom tím hodně ušetří, než kdyby si vzal takovou půjčku v bance, kde bude muset platit vysoký úrok.

Peníze jsem mu převedl a už to začalo

Převedl jsem mu peníze s tím, že pošle za tři měsíce první splátku. Už při první splátce byl problém, kdy jsem čekal týden po dohodnutém termínu. To mi vysvětlil tím, že zapomněl na přesné datum. První splátka poté přišla. Druhá splátka přišla den před dohodnutým termínem a byla to poslední splátka, kterou jsem od něj viděl.

Další splátka mi už nepřišla. Když mi náhodou zvedne telefon, tak se pořád jen vymlouvá, že peníze teď na zaplacení nemá, ale abych se nebál, že o ně určitě nepřijdu.

Je to skoro rok od poslední splátky a já jsem z toho opravdu nervózní. Možná by mi to tak nevadilo, kdybych nevěděl, že byl na velice luxusní dovolené a koupil si nové drahé auto.

Odcházím z toho všeho  s obrovským ponaučením, že půjčovat kamarádům se prostě nemá. Může vás to stát nejen přátelství, ale i hodně peněz.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
2 komentáře