23. 2. 2023
Autor: Hana Maláčová
zdroj: Pixabay

Velký rozruch vyvolal svého času v Maďarsku muž, který se převlékl za šneka a dal si běžecký závod s vlakem. Kupodivu je to, že muž nad vlakem v běžeckém souboji jeden na jednoho jasně vyhrál. Celá humorná událost se odehrála před 4 lety na železniční trati z Mátészalky do Debrecenu. Jednalo se o názornou demonstraci pomalosti maďarských drah v daném úseku.

Tato trať byla totiž v tak hrozném stavu, že vlak v některých úsecích nemohl jet rychleji než 20 km/h. Není tedy divu, že nad vlakem mohl vyhrát i „šnek“. Muž svým kostýmem šneka maďarské dráhy dost zesměšnil a dal jim tím skutečný důvod, aby se jejich vrcholní představitelé mohli hluboce zamyslet.

Smyslem celé šnečí akce bylo ukázat absurdnosti v maďarské vlakové dopravě, jakou je nesmyslné užívání čtyřicet let starých, technicky již nevyhovujících vagónů a také na katastrofální stav tratě, kdy trasu v délce 78 kilometrů vlak ujede za dlouhou 1 hodinu a 45 minut.

Pro srovnání: U nás ujede vlak v úseku Praha – Pardubice 104 kilometrů a zvládne to za výrazně kratší dobu okolo 55 minut. Maďarské dráhy se bránily tím, že trať výrazně zpomalují opravy na třech místech.

Když se opět vrátíme do Česka a vezmeme si spojení do Pardubic z Brna, tak zde aktuálně probíhá také objížďka kvůli dlouhodobým opravám na trati. Cesta z Brna do Pardubic vychází na dlouhé 2 hodiny a 5 minut, což je jen o 20 minut déle než na inkriminovaném úseku v Maďarsku. Ovšem s tím rozdílem, že trasa Brno – Pardubice je vzdálená 151 kilometrů, což je téměř dvojnásobný úsek.

Závod se šnekem byl tedy v daný moment pro maďarské dráhy značně symbolický. Na videoklip se můžete podívat zde, zábava zaručena.

Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz