21. 9. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Jména jsou jedinečným a důležitým prvkem naší identity, ale někteří lidé se rozhodli vybočit z tradičních jmen a vytvořit něco naprosto neobvyklého. Tento článek nahlíží do světa nejpodivnějších jmen a jejich příběhů. Od protestů proti zákonům o jménech po inspiraci jídlem a dokonce i hudbou, ukazuje, jak kreativní může být lidská mysl při pojmenovávání budoucí generace.

Když jde o jména, lidé se nechávají inspirovat různými způsoby – rodinnými tradicemi, oblíbenými postavami nebo dokonce náhodou. Někdy to vede k vytvoření zcela unikátních jmen, která nás mohou zaujmout a překvapit. Zde je několik příkladů nejpodivnějších jmen z celého světa a jejich příběhů.

Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116
Toto je jedno z nejznámějších „podivných“ jmen. Jeho nositel, švédský chlapec, byl pojmenován takto jeho rodiči jako protest proti švédským zákonům o jménech. Bohužel pro ně, švédské úřady tento protest nepřijaly a jméno bylo později změněno na „Albin.“

Talula Does The Hula From Hawaii
Toto jméno nesl školák na Novém Zélandu, dokud se nedostal do soudního řízení. Soudci se zdálo, že jméno by mohlo způsobit dítěti nepříjemnosti, a tak bylo povoleno změnit ho na něco méně podivného.

Batman Bin Suparman
Jistě jste slyšeli o superhrdinovi Batmanovi, ale co takhle Batman Bin Suparman? Toto jméno patří mladému muži z Singapuru a stalo se internetovým hitem díky svému neobvyklému spojení dvou slavných postav.

Cheeseburger
Jméno „Cheeseburger“ se objevilo v USA, kdy se rodiče s láskou k fastfoodu rozhodli pojmenovat své dítě tímto nezvyklým způsobem.

zdroj:pixabay.com

Facebookson
V Brazílii se narodil chlapec s jménem „Facebookson“ po tom, co jeho matka projevila vděk za to, jak sociální síť Facebook spojila lidi.

Lemonjello a Orangejello
Toto je příklad dvojčat narozených v USA, jejichž jména byla odvozena od příchutí zmrzliny (Lemon Jello a Orange Jello).

La-a
Toto jméno se vyslovuje jako „Ladasha“ a vzniklo kombinací slova „La“ (znamenající „the“ v některých dialektech) a tradičního jména „Dasha.“

Moon Unit Zappa
Dcera rockového hudebníka Franka Zappy, který byl známý svou excentricitou, dostala jméno „Moon Unit,“ což je zřejmě odkaz na koncepty a názvy, které byly v té době populární.

Gandalf
Jméno „Gandalf“ získalo větší popularitu díky knižní a filmové sérii „Pán prstenů,“ ale existují lidé, kteří své děti takto pojmenovali dlouho před tím, než se stalo tak známým.

zdroj:pixabay.com

Audio Science Clayton
Toto jméno patří synovi herečky Shannyn Sossamon. Je to příklad jména, které se inspiruje vědeckými a technickými termíny.

Pilot Inspektor Riesgraf-Lee
Toto neobvyklé jméno náleží synovi herce Jasona Lee. Herce prý inspirovala skladba „He’s Simple, He’s Dumb, He’s the Pilot“ od skupiny Grandaddy.

Tato jména jsou jen několik příkladů neobvyklých jmen, která existují po celém světě. Každé z nich nese svůj vlastní příběh o tom, proč bylo zvoleno, a někdy jsou výrazem kreativity, vtipu nebo dokonce protestu. Jméno je částí naší identity a jsou často silně spojena s kulturou a tradicemi určitého místa, a proto se mohou v jednotlivých zemích lišit způsoby, jakými jsou tvořena a chápána.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz