13. 8. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Siamská dvojčata, spojená nejen tělem, ale i nezlomným osudem. Tito jedinci, kteří sdílí neobvyklé pouto, se stávají symbolem lidské odolnosti a výjimečnosti. Nejstarší siamská dvojčata, jejichž příběhy jsou plné inspirace.

Nejstarší žijící siamská dvojčata nejsou jen unikátním fenoménem, ale také příkladem lidské odolnosti a síly pouta mezi dvojčaty. Příběhy jako Lori a George Schappell, Abby a Brittany Hensel či Ronnie a Donnie Galyon nám ukazují, že život může být plný výzev, ale také inspirace a možností. Tyto jedinečné dvojce nám připomínají, že lidská síla dokáže překonat téměř jakoukoli překážku a že láska, spolupráce a odhodlání jsou velmi důležité.

Lori a George Schappell
Lori a George Schappell se narodili 18. října 1961 v Readingu v Pensylvánii, USA. Byli známí také jako „The Schappell Twins“ nebo „The Tocci Twins“. Jejich fyzické spojení bylo na boku, a sdíleli játra. Oba jejich hrudníky a srdce jsou oddělené.
Od samotného narození prošli mnoha lékařskými zákroky. V dětství podstoupili několik operací, které měly za cíl zlepšit jejich pohyb a pohodlí. Díky jejich odhodlání a pevné vůli se však naučili spolupracovat a zvládat všechny běžné denní úkoly společně.
Lori a George měli společné zájmy, včetně hudby. Zpívali a hráli na hudební nástroje. Vystupovali na různých událostech a dokonce vydali své album. Jejich hudební kariéra jim pomohla získat uznání a pozornost veřejnosti.
Bohužel, Lori a George Schappell zemřeli 4. července 2021 ve věku 59 let. I přes zdravotní výzvy, kterým čelili, byli známí svou radostí a pozitivním přístupem k životu.

Abby a Brittany Hensel
Abby a Brittany Hensel se narodily 7. března 1990 v Minnesotě, USA. Jejich příběh se stal známým díky dokumentárním pořadům a televizním reportážím. Tyto sestry sdílejí tělo od pasu dolů a mají každá vlastní hlavu a každá z nich je osobnost.
Jedním z úžasných aspektů jejich příběhu je jejich schopnost spolupracovat a koordinovat pohyb. Dokázaly se naučit řídit auto, psát, hrát na hudební nástroje a plno dalších činností. I přes své fyzické spojení si udržovaly svou individuálnost a osobní preference.
Abby a Brittany se rozhodly žít co nejvíce normální život a chodit na běžnou střední školu, později i na vysokou školu.
Tato dvě siamská dvojčata jsou symbolem odhodlání, spolupráce a síly. A také toho, že lidská vůle a touha po samostatnosti mohou překonat mnoho překážek.

Abby a Brittany Hensel; zdroj:newsbreak.com

Ronnie a Donnie Galyon
Ronnie a Donnie Galyon byli nejstarší žijící siamská dvojčata, narodili se v roce 1951. Sdíleli břišní stěnu, ačkoli byli zbytkem těla odděleni. I přes mnoho zdravotních komplikací a obtíží byli známí svou láskou k životu. Bohužel v roce 2020 zemřeli ve věku 68 let.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz