14. 10. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Prozkoumejte tajemství minulosti našeho světa na několika fascinujících hradech. Tyto hrady oplývají bohatou historií a legendami, které přitahují dobrodruhy a milovníky tajemství z celého světa.

Hrady po celém světě mají dlouhou historii plnou příběhů, legend a tajemství. Některé z nich jsou však zvlášť tajemné a fascinující. Od hradu Bran v Rumunsku, spojovaného s legendárním Drákulou, po záhadný hrad Houska v České republice, který údajně střeží vstup do pekel. Hrady jako Château de Brézé ve Francii nebo Boldt Castle v USA skrývají tajemství pod zemí, zatímco Mont Saint-Michel v Normandii vás okouzlí svou mystickou atmosférou…

Hrad Bran (Drakova hora) – Rumunsko: Hrad Bran, nacházející se v Transylvánii, je proslulý jako domov Drákuly, legendárního upíra. Tento hrad byl postaven ve 14. století a sloužil jako opevnění na hranici mezi Sedmihradskem a Valašskem. Byl významným bodem v historické obraně regionu a dodnes přitahuje mnoho turistů svou gotickou architekturou a pohnutou historií.

zdroj:pixabay.com

Hrad Houska – Česká republika: Hrad Houska je považován za jedno z nejtajemnějších míst v České republice. Když byl postaven (ve 13. století), zdálo se, že tato stavba nemá žádný skutečný účel. Legenda praví, že byl postaven nad štolou do pekel, aby zamezil zlým silám vylézajícím ven. Existuje spousta příběhů o nadpřirozených jevech, které se zde vyskytují.

Hrad Château de Brézé – Francie: Tento hrad byl postaven v 11. století a sloužil jako obranná pevnost. Během historie byl pak využíván k různým účelům, včetně chovu holubů a vinného sklepa. Vypadá jako klasický evropský hrad, ale má jedinečné tajemství. Pod hradem se nachází obrovské podzemní komplexy, včetně sklepů a místností, které byly využívány po staletí jako úkryt v případě války nebo obléhání. Je to doslova druhý hrad pod zemí.

Hrad Boldt – USA: Hrad Boldt, nacházející se na Thousand Islands v New Yorku, je nesmírně tajemný. Byl postaven jako dar od Georga C. Boldta pro manželku Louise, ale zůstal nedokončený a téměř zpustlý po tragické smrti ženy. Stojí zde jako melancholická památka na nešťastnou lásku.

Hrad Mont Saint-Michel – Francie: Tento hrad se nachází na skalnatém ostrůvku v Normandii ve 13. století. Během přílivu je obklopen vodou. Místní legenda říká, že hrad byl postaven na místě, kde se zjevil archanděl Michael, a je spojen s různými mýty a legendami. Hrad byl v minulosti používán jako klášter a vojenská pevnost a hrál klíčovou roli v regionální historii.

Hrad Edinburgh – Skotsko: Hrad Edinburgh je ikonický hrad na skále nad městem Edinburghem. Jeho historie sahá až do 12. století, a byl svědkem mnoha důležitých historických událostí, včetně korunovace skotských králů. O hradu kolují pověsti o strašidelných jevech, jako je třeba slavný duch popraveného vojenského vězně.

zdroj:pixabay.com

Hrad Akershus – Norsko: Tento hrad v Oslu má bohatou historii a sloužil jako královský palác, vězení a vojenská pevnost. Jedna z nejznámějších legend je o strašidelném duchu, známém jako „Hráč na flétnu“, který prý hraje na flétnu jen v noci a předpovídá neštěstí.

Hrad Leap – Irsko: Hrad Leap, nacházející se v hrabství Cork, je spojen s mnoha legendami a příběhy o duchovních jevech. Jedna z nejznámějších je příběh o duchu jménem „Hrabě z Desmondu,“ který prý prochází hradem a přináší smůlu těm, kdo ho zahlédnou.

Hrad Ballygally – Severní Irsko: Tento hrad byl postaven v 17. století a má pověst jednoho z nejstrašidelnějších míst v Severním Irsku. Legendy hovoří o duchu Lady Isobella Shaw, která se zřejmě snaží dostat z pokoje č. 3, kde byla uvězněná.

Hrad Bodiam – Anglie: Hrad Bodiam, postavený v 14. století, je klasickým příkladem středověkého hradu s padacím mostem a hradbami. Existují spekulace o tajných podzemních chodbách a komnatách, pravda ale zůstává záhadou.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz