15. 6. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: Freepik, the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem se rozvedl a zůstal v domě sám, tak byl pro mě příliš velký. Proto jsem se rozhodl dům prodat a koupit si menší byt ve městě. Cena mého většího domu se tak plus minus rovnala ceně bytu...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem se rozvedl a zůstal v domě sám, tak byl pro mě příliš velký. Proto jsem se rozhodl dům prodat a koupit si menší byt ve městě. Cena mého většího domu se tak plus minus rovnala ceně bytu v centru hlavního města, takže mi nic moc nezůstalo. Mám však dobrou práci a na uživení se a zaplacení poplatků to bez problémů stačí.

Velké překvapení přišlo půl roku po prodeji domu

Přišel mi domů dopis od nového majitele mého domu, že by u mě chtěl reklamovat skryté vady domu a chtěl by se domluvit. Pokud prý provedu nápravu těch skrytých vad nebo mu zaplatím adekvátní sumu, která mu postačí k odstranění závad na domě, tak nepožene celou věc k soudu.

V opačném případě prý půjde vše přes právníka a mám se na co těšit. V podstatě mi hned na úvod poslal jasně výhružný dopis. Nemám rád toto jednání a raději vše řeším osobně. Proto jsem se vypravil do svého starého domu.

Když jsem do svého starého domu přišel, tak jsem to tam nepoznával

Za půl roku dokázal kupující dům předělat k nepoznání. Dům prošel celkovou a na první pohled velmi neodbornou rekonstrukcí. Vypadalo to, že si tam dělal vše svépomocí nebo za pomocí kamarádů.

Chtěl u mě reklamovat jako skrytou vadu to, že zatéká do střechy, přitom v tom místě dělal nové střešní okno. Dále nefunkční kotel, přitom si tam přidělával další okruh topení, do kterého zapojoval krbovou vložku.

Reklamovat chtěl také to, že má ucpané odpady v koupelně, které jsou totálně neprůchozí a nejdou vyčistit. Přitom bylo jasně vidět, jak musel vylévat stavební odpad do odpadu v koupelně.

To myslí opravdu vážně?

Měl jsem za to, že si ze mě snad musí dělat srandu. Nemůže u mě přeci reklamovat věci, které si očividně způsobil sám svojí neodbornou manipulací.

Myslel jsem si, že mu to soud smete okamžitě ze stolu. Jenže ono opravdu na ten soud dojde. Nechal si udělat nějaké znalecké posudky, které mluví v jeho prospěch. Já si však stojím za svojí pravdou.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz