25. 4. 2021
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Svou práci obchodníka mám velice rád. Baví mě komunikovat s lidmi, plnit objemy prodejů a být v tom nejlepší. Svou kariéru jsem pečlivě budoval a doufal, že po mnoha odpracovaných letech ve firmě jednou převezmu na svá bedra celé...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Svou práci obchodníka mám velice rád. Baví mě komunikovat s lidmi, plnit objemy prodejů a být v tom nejlepší. Svou kariéru jsem pečlivě budoval a doufal, že po mnoha odpracovaných letech ve firmě jednou převezmu na svá bedra celé oddělení a budu mu velet. Pak ale přišel mladší kolega a všechno bylo jinak.

Jeden z nejlepších prodejců

V soukromé firmě, která se zabývá velkoobchodním prodejem, jsem byl odpovědný za nákup elektroniky, zejména mobilů, tabletů a příslušenství.

Má práce obnášela také komunikaci se zahraničními dodavateli a českými odběrateli z řad podnikatelů a podniků.

Jazykově jsem dost dobře vybavený, ovládám plynule angličtinu a němčinu, domluvím se i francouzsky nebo rusky. Jazyky mi šly vždy velmi dobře, mám pro ně nadání. A nechybí mi ani výřečnost, prostě rád mluvím.

Postupně jsem se vypracoval na jednoho z nejlepších prodejců. A chtěl jsem ještě výš. Uvažoval jsem o postu vedoucího oddělení. Ze strany vedení firmy se začaly objevovat náznaky, že bych se jím skutečně mohl v nejbližší době stát.

Své povýšení jsem bral jako hotovou věc

O tom, že budu povýšený, jsem už nepochyboval. Nadřízený mi přímo řekl, že se mnou na novu funkci počítá. Jsem prý z práce nejlepší, takže není o čem dlouho přemýšlet a mé jmenování je jen otázkou času.

Pak k nám ale do zaměstnání nastoupil nový kolega. O něco mladší než já, ale hodně sebevědomý, přestože výsledky jeho práce o poznání pokulhávaly za tím, co o sobě prezentoval. Dokonce ani neuměl pořádně anglicky.

Všechno bylo jinak

Na příští firemní poradě mě čekalo nemilé překvapení. Šéf totiž oznámil, kdo bude od následujícího měsíce novým vedoucím oddělení. Předpokládal jsem, že řekne mé jméno, ale nadřízený vyslovil jméno nového kolegy. Nemohl jsem tomu uvěřit.

Později jsem se dozvěděl, že tento člověk je spřízněný s vedením. Snad měl být partnerem šéfovy vnučky. Dost mě to rozladilo a přemýšlím, že z firmy odejdu.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
5 komentářů