17. 7. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Dříve jsem pracovala jako asistentka ředitele v docela úspěšné firmě, kde jsem si vydělávala každý měsíc dostatek na to, abych mohla být soběstačná. Jsem docela šetřivá, takže jsem měla nějakou rezervu před tím, než jsem musela odejít na mateřskou dovolenou....

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Dříve jsem pracovala jako asistentka ředitele v docela úspěšné firmě, kde jsem si vydělávala každý měsíc dostatek na to, abych mohla být soběstačná. Jsem docela šetřivá, takže jsem měla nějakou rezervu před tím, než jsem musela odejít na mateřskou dovolenou. I tak to pro mě byl dost velký finanční propad, protože jsem najednou místo 30 tisíc začala brát necelých 10.

Moje finanční rezerva se začala zmenšovat, proto jsem hledala jiný zdroj příjmů

Jak už jsem v úvodu řekla, tak jsem dost šetřivý člověk. S deseti tisíci měsíčně a malým dítětem se ale vážně žít nedá. Máme doma tatínka, který se o nás finančně staral, ale já jsem však vždy chtěla žít ve finanční nezávislosti. Cítila jsem se prostě trapně, že má za mě platit někdo jiný.

Celou dobu, co jsem chodila do práce, jsem měla jako odpočinek a takový můj relax šití. Proto jsem si před příchodem naší dcerky sama ušila zavinovačku, mantinely do postýlky, hrací dečku a další vybavení pro miminko.

Ze svého koníčka jsem si vytvořila nástroj k finančnímu zajištění celé své rodiny

Podnikat jsem chtěla už jako malá holka, nikdy jsem k tomu však neměla dostatek odvahy. Začít šít vybavení pro miminka mě napadlo na popud mé kamarádky, které se moje vybavení pro dcerku moc líbilo. Tehdy mi řekla, že by si něco takového ráda koupila a dobře by zaplatila.

Když jsem oznámila svůj nápad manželovi, tak byl prvně proti. Nevěřil tomu, že by to mohlo přinést nějaké ovoce. Já jsem se však odradit nenechala a pomocí sociálních sítí jsem si sehnala první zákaznice. Pak jsem zaběhla na živnostenský úřad a pustila se do toho naplno.

Teď mám pod sebou další maminky na mateřské a opravdu se mi daří

Je to už dva roky, co jsem s podnikáním začala, a během té doby jsem si dokázala udělat opravdu dobré jméno. Zakázky se mi jen hrnou a já se tak rozhodla postupně nabírat další lidi.

Z mého pohledu byla ideální volba přibrat právě maminky na mateřské dovolené, pro které je šití ideální práce, protože ji mohou dělat, když mají zrovna čas.

Jsem moc ráda, že jsem dostala odvahu začít podnikat, protože konečně dělám něco, co mě baví. Navíc to mně i mé rodině přináší finanční nezávislost a konečně si budeme moci pořídit i vlastní bydlení.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
3 komentáře