11. 5. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

V roce 2007 zmizela z prázdninového apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz tříletá Madeleine McCann. Její případ okamžitě získal pozornost celého světa a stále je považován za nejznámější únos malého dítěte v historii. Madeleine McCann byla dcerou britských...

V roce 2007 zmizela z prázdninového apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz tříletá Madeleine McCann. Její případ okamžitě získal pozornost celého světa a stále je považován za nejznámější únos malého dítěte v historii.

Madeleine McCann byla dcerou britských rodičů Kate a Gerryho McCannových. Rodina se spolu s přáteli vydala na dovolenou do Portugalska a ubytovala se v apartmánu v komplexu Ocean Club v Praia da Luz. Večer 3. května 2007 se Kate a Gerry McCannovi rozhodli jít s přáteli na večeři do nedaleké restaurace. Madeleine a její dva bratři zůstali v apartmánu.

Když se rodiče vrátili z večeře, zjistili, že Madeleine zmizela. Byla vyhlášena celosvětová pátrací akce, která se zaměřila na Praiu da Luz a okolí. Pátrání bylo velmi rozsáhlé a zapojily se stovky lidí, včetně místních obyvatel, policie, hasičů, dobrovolníků i soukromých detektivů.

zdroj:g.cz
Kate a Gerry McCannovi

I přesto, že se pátrání zaměřilo na spoustu podezřelých a byly provedeny mnohé vyšetřovací praktiky, zůstává případ Madeleine McCannové dodnes nevyřešen. V roce 2013 bylo oficiálně vyšetřování případu ukončeno portugalskou policií odložen, což znamená, že se bude dále vyšetřovat pouze v případě, že se objeví nové důkazy.

I přesto však pátrání neustává a na případ Madeleine McCannové se stále zaměřuje pozornost světové veřejnosti. Rodiče dívky se i po letech snaží najít dceru a spolupracují s organizacemi, které pomáhají rodinám, které prožily podobné situace.

Nejznámější únos malého dítěte – případ Madeleine McCannové – zůstává dodnes tajemstvím a případ inspiroval mnoho knih, filmů a dokumentů, které se snaží objasnit, co se stalo s malou Madeleine.

zdroj:bbc.com
Madeleine McCann

V průběhu let se objevila řada spekulací a teorií o tom, co se s Madeleine mohlo stát. Někteří se domnívají, že dívka byla unesena a prodána do otroctví, zatímco jiní věří, že byla zavražděna a tělo bylo skryto. Kromě toho existuje i řada teorií o tom, že Madeleine byla obětí sexuálního zneužívání.

Rodiče Madeleine McCannové byli často kritizováni za to, že ponechali své děti samotné v apartmánu, i když jen na krátkou dobu.

Většina únosů dětí má šťastný konec a děti jsou nakonec nalezeny. I když je případ Madeleine McCannové nevyřešen, stále existuje naděje, že se jednoho dne objeví nové důkazy a případ bude uzavřen.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz