10. 10. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Rakousko - Země, kde se setkávají historie, kultura a přírodní krásy. Otevřete dveře do světa, kde můžete procházet královskými paláci, sledovat stopy slavných hudebních géniů a zároveň pozorovat nádherné alpské scenérie.

Každý kout Rakouska má svůj příběh, který na Vás čeká a skýtá nespočet zážitků. Rakousko je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst ve střední Evropě a na jeho návštěvu je potřeba si udělat dostatek času.

Vídeň

Vídeň je hlavním městem Rakouska a leží poblíž východní hranice s Českou republikou.
Je
známá svou bohatou historií, uměním a kulturou. Můžete zde navštívit Hofburg (císařský palác), katedrálu svatého Štěpána, zahradní zámek Schönbrunn a Hofburgskou operu. Vychutnat si můžete vídeňskou kávu a Sachertorte, tradiční vídeňský dort.
Vídeň je jedním z kulturních a historických center Evropy. Má bohatou historii spojenou s Habsburskou monarchií. Kromě již zmíněných památek, můžete navštívit také umělecká muzea, jako je Albertina a Belvedere, kde jsou vystaveny důležité umělecké sbírky.

Salcburk

Salcburk se nachází relativně blízko hranic s Českou republikou v jihozápadní části Rakouska.
Je
známý jako rodiště skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Můžete navštívit jeho rodný dům, stejně jako krásný Salcburský hrad a historické centrum města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
Město obklopují nádherné Alpy a je známé nejen díky Mozartovi, ale právě také díky svému historickému centru. Pevnost Hohensalzburg dominuje městu a nabízí nádherné výhledy. Můžete také procházet úzkými uličkami starého města a navštívit Salcburskou katedrálu.

Zdroj:pixabay.com

Hallstatt

Hallstatt leží v regionu Salzkammergut, nedaleko hranic s Českou republikou východně od Salcburku. Je to malebné městečko u jezera Hallstätter See, obklopené vysokými horami. Můžete zde obdivovat historické domy, navštívit solné doly a vydat se na pěší túry po okolních horách. Při procházce kolem jezera můžete obdivovat malebné domky vytesané do skal. Toto místo je oblíbeným cílem fotografů a milovníků přírody.

Štýrský Hradec

Neboli také Graz se nachází na jih od Vídně, blízko rakousko-slovinských hranic. Je druhým největším městem Rakouska a je známý svým historickým centrem s impozantním hradem, kostely a malebnými uličkami. Město má také bohatou kulturní scénu a moderní architekturu.
Kromě hradu a historického centra můžete navštívit Kunsthaus Graz, moderní muzeum umění, které je architektonickým skvostem. Graz je také známý svými trhy, kde si můžete vychutnat tradiční rakouské pokrmy.

Zdroj:pixabay.com

Innsbruck

Innsbruck leží v Tyrolsku, blízko rakousko-italských hranic na západě Rakouska. Innsbruck je krásné město v Alpách. V létě si můžete užívat horské túry a cyklistiku, zatímco v zimě je to skvělé místo nabízející nepřeberné množství možností pro lyžování a horské zimní sporty. Můžete navštívit Zlatou střechu (Goldenes Dachl), ikonickou památku města,  imperiální palác Hofburg a mnoho muzeí. Město je také bohaté na kulturu, ať už jde o tradiční tyrolskou hudbu nebo moderní umění.

Každé z těchto míst má svůj unikátní půvab a nabízí návštěvníkům rozmanité zážitky.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz