1. 1. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 4.0, the sun, idnes.cz, wikipedia

Jedním z prvních českých raperů byl u nás Richard Genzer, to ví asi málokdo. Známý komik, který se proslavil svým účinkováním v legendárním zábavném pořadu Tele Tele či později v Partičce, tančil v 90. letech ve skupině Uno. A...

Jedním z prvních českých raperů byl u nás Richard Genzer, to ví asi málokdo. Známý komik, který se proslavil svým účinkováním v legendárním zábavném pořadu Tele Tele či později v Partičce, tančil v 90. letech ve skupině Uno. A právě s ní si vyzkoušel i rapová vystoupení.

Nutno podotknout, že ve srovnání se současnou rapovou tvorbu, která srší jednu vulgaritu za druhou a představitelé se předhánějí v tom, čí život je luxusnější, šlo v podání Genzera o takový milý a naivní rap, který může potěšit i starší publikum.

Ovšem nejednoho fanouška překvapí, že populární Geňa nejen rapuje a skvěle tancuje, ale zároveň má i vypracované tělo a je štíhlý jako proutek. To vytváří také úsměvný kontrast se současností.

Rapové vystoupení, ve kterém Richard Genzer rapuje o tom, že skáče jako klokan, se datuje do roku 1990, kdy vystupoval po boku taneční skupiny Uno, ke které se přidal krátce po studiích.

Když pomineme bláznivý text, tak se jedná o vskutku dobré vystoupení plné povedené choreografie a skvělých tanečních prvků. Kromě tohoto vystoupení má Richard Genzer se skupinou Uno ještě jeden klip, ve kterém rapuje i tančí.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář