25. 4. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: ODS / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, the sun, idnes.cz, wikipedia

Senátorka Miroslava Němcová si ve svém příspěvku na Twitteru spletla Ukrajinu s Velkou Británií. Od vrcholové političky taková zásadní chyba sice překvapí, ale v různých diskuzích lze vypozorovat, že stejnou chybu dělá i mnoho dalších Čechů. Jelikož je vhledem...

Senátorka Miroslava Němcová si ve svém příspěvku na Twitteru spletla Ukrajinu s Velkou Británií. Od vrcholové političky taková zásadní chyba sice překvapí, ale v různých diskuzích lze vypozorovat, že stejnou chybu dělá i mnoho dalších Čechů.

Jelikož je vhledem k současné situaci Ukrajina řešena v mnoha diskuzích, objevuje se často u diskutujících zkratka UK, kterou dotyční myslí Ukrajinu. To je ale špatně, protože Ukrajina má mezinárodní značku UA.

A stejnou chybu udělala i senátorka Miroslava Němcová. „Nikdo nedělá pro bezpečí Evropy víc než nyní UK,“ napsala ve svém twitterovém příspěvku v souvislosti s Ukrajinou.

Zkratka UK je ovšem značkou pro United Kingdom, což je v překladu Spojené království neboli Velká Británie. Uvádět tedy UK a hovořit přitom o Ukrajincích, je nesmysl. Bohužel si tohle neuvědomuje více lidí, kteří poté chybují.

Proto vás upozorňujeme, abyste v takto zásadní věci nechybovali. Mohli byste se tím dopustit nechtěného faux pas, které může být v dnešní době vnímáno citlivě. Věříme, že byl pro vás článek z tohoto pohledu naučný.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
12 komentářů