21. 9. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Měl jsem hodně dluhů ze svého mladého života, kdy jsem si chtěl užívat. Měl jsem tam nezaplacený úvěr na auto a pár dalších menších půjček. Ze začátku jsem zvládal platit úvěr úplně v pohodě, to jsem měl jen úvěr na...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Měl jsem hodně dluhů ze svého mladého života, kdy jsem si chtěl užívat. Měl jsem tam nezaplacený úvěr na auto a pár dalších menších půjček. Ze začátku jsem zvládal platit úvěr úplně v pohodě, to jsem měl jen úvěr na auto. Potom jsem si chtěl koupit pořádnou televizi a mobilní telefon, tak jsem si vzal další úvěr.


Jeden měsíc jsem neměl na splátky, tak jsem si musel vzít další půjčku

Jednou mi to opravdu nevyšlo a musel jsem si vzít další úvěr. Tím jsem se dostal do kolotoče, ze kterého už nebyla cesta ven. Bral jsem si další a další úvěry, abych vůbec dokázal platit splátky těch předešlých. Dostal jsem se do situace, kdy mi už nikde nepůjčili, takže jsem musel začít prodávat své věci.

Ze začátku jsem prodal hlavně elektroniku, za kterou jsem dostal pár peněz, potom přišlo na řadu auto a nakonec i pozemky, které jsem měl z dědictví.

Najednou jsem neměl, co prodat, ani jak splácet

Asi po dvou letech jsem byl v situaci, že jsem neměl, co prodat a můj příjem nebyl dostatečný.  Upomínky na platby jsem tedy mohl házet pouze do koše a čekat, co se bude dít dál. Jednou mi u dveří zazvonil exekutor, který mi oznámil, že je se mnou zahájeno exekuční řízení.

Vlezl mi do bytu, kde v podstatě zjistil, že už mi nemá, co pořádně zabavit. Polepil si několik věcí za pár stovek korun, jako byl kávovar a toustovač. Dostal jsem exekuci na plat, takže mi pravidelně mizí peníze z výplaty.

Tato situace mě opravdu hodně poučila. Jakmile všechny dluhy zaplatím, tak povedu život úplně jinak. Poznal jsem, že je lepší si na věc prvně našetřit a potom si ji teprve koupit. Byla to blbost v mládí, která se se mnou potáhne ještě několik let. Snažím se teď šetřit každou korunu, abych byl schopný svoje dluhy, co nejdříve zaplatit.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
3 komentáře