22. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Svatbu jsem měla ihned po škole, kdy začal manžel zároveň podnikat. Tehdy mi řekl, jestli nechci podepsat předmanželskou smlouvu, že jeho podnikání není úplně jisté, a tak bude lepší, když mě předmanželská smlouva o rozdělení majetku ochrání před případnými...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Svatbu jsem měla ihned po škole, kdy začal manžel zároveň podnikat. Tehdy mi řekl, jestli nechci podepsat předmanželskou smlouvu, že jeho podnikání není úplně jisté, a tak bude lepší, když mě předmanželská smlouva o rozdělení majetku ochrání před případnými dluhy.


Tehdy jsem byla mladá a naivní, takže jsem souhlasila, protože mi přišlo rozumné, abych případné dluhy z podnikání nenesla i já.

V podnikání se mu dařilo a já nemusela vůbec pracovat

Na začátku manželství jsem byla 6 let doma na mateřské, kdy jsem porodila dva krásné kluky, kteří jsou už teď na střední škole.

Po mateřské mi manžel řekl, že do práce chodit nemusím, protože vydělává hodně peněz, tak jestli chci, ať se starám o domácnost a nadále věnuji čas klukům, na které on moc času neměl.

Přiznám se, že jsem si velice rychle zvykla na luxusní život, kdy jsem vůbec nemusela řešit, jestli něco stojí stovku, dvě nebo deset tisíc. Prostě co jsem potřebovala, tak to jsem si koupila. Jezdila jsem v luxusním autě, lítala na luxusní dovolené. Na všechno byly peníze.

Potom přišel zvrat, který mi obrátil život naruby

Jednoho dne manžel přišel domů s tím, že čeká dítě s jinou. Byla jsem z toho dost překvapená, ale nechtěla jsem se ho vzdát. On mi řekl, že je do ní zamilovaný a že ode mě odchází. Po třech týdnech mi přišel dopis, kde byla žádost o rozvod.

Rozvod pro mě díky předmanželské smlouvě znamenal přijít o všechno. Neměla jsem vůbec nic našetřené, protože jsem nad tím neměla nikdy potřebu ani přemýšlet. Od rozvodu jsem odešla s bytem, který mi exmanžel koupil. Jinak s prázdnou.

Musela jsem si rychle najít práci, kde dostávám skoro minimální plat. Peníze mi některý měsíc nevychází a musím jít kolikrát i do minusu na kartě. Je to opravdu šílené, jak rychle se dá spadnout na dno.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
43 komentářů