1. 1. 2023
Autor: Karel Fantiš
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Určitě jste si toho za život již někdy všimli, že pokladní při markování vajec vždy otevře jejich balení. Přemýšleli jste však o tom, proč to vlastně dělá? Není to kvůli tomu, že by pokladní kontrolovala kvalitu vajec. Význam je...

Určitě jste si toho za život již někdy všimli, že pokladní při markování vajec vždy otevře jejich balení. Přemýšleli jste však o tom, proč to vlastně dělá? Není to kvůli tomu, že by pokladní kontrolovala kvalitu vajec. Význam je odlišný.

Na první pohled by člověk řekl, že pokladní kontroluje balení vajec kvůli tomu, zda nejsou rozbitá, což je asi jediné vysvětlení, které hned každého napadne. Není tomu tak, vysvětlení je prosté – pokladní otevírá karton s vejci, aby zjistila, zda nechce zákazník něco ukrást a v balení vajec takto něco pronést.

Krabice vajec je totiž ideální prostor k propašování jakéhokoliv drobného předmětu. Důrazně vás však upozorňujeme – nedělejte to a ani to nezkoušejte, protože jak jsme již napsali – pokladní tento prosto kontrolují a mohli byste mít kvůli takovému činu problémy s policií skrz krádež.

I přesto se však občas stane, že se někdo pokusí v balení vajec něco pronést, aniž by za to chtěl dotyčný či dotyčná zaplatit. Někdo kupříkladu zkouší třeba zaměnit normální vejce za dražší čokoládové Kinder vajíčko.

Podle některých komentářů na internetu se však údajně stalo i to, že jistá dáma se snažila v krabičce s vejci propašovat i nová tanga.

Napište nám do diskuze ke článku o tom, zda vás tato zajímavost překvapila, či snad dokonce i pobavila?

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz