5. 11. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

V srdci Kolumbijské Bogoty stojí zchátralý Hotel del Salto, kdysi zářící symbolem luxusu, nyní však temně opuštěným místem, jehož prostory připomínají tragické příběhy a mýty. Opředen puchem hniloby a pověstmi o sebevraždách, hotel se rozkládá u vodopádů Tequendama, čímž získal tichou, avšak neodolatelně strašidelnou atmosféru.

Ve městě Bogotá v Kolumbii leží Hotel del Salto, který býval kdysi luxusním hotelem, ale nyní je opuštěným místem plným temných příběhů a tajemství. Okázalá budova kdysi třpytila se na skále u vodopádů Tequendama, ale dnes už je spíše jakousi tichou a melancholickou zříceninou.


Hnilobný zápach ze znečištěné řeky obklopující hotel a mýty o sebevraždách či duchové dodávají tomuto místu ještě větší podivnou atmosféru. Toxická voda a blízkost nebezpečných vodopádů činí toto místo nebezpečným a zneklidňujícím.

Zdroj:global-entrepreneur.com

Historie hotelu sahá až do období Muisků, původních obyvatel Bogoty, kteří utrpěli tragický osud v důsledku španělského dobytí. Někteří se dokonce vrhali ze skály do vodopádů, věříce, že tím dosáhnou svobody. Hotel později sloužil jako sídlo a později jako dekadentní hotel, ale jeho sláva trvala pouze krátce.

S nástupem Velké hospodářské krize hotel upadl, hosté zmizeli a hotel se stal místem častých sebevražd. Jeho úpadek byl dovršen znečištěním řeky a strukturálním poškozením, což vedlo ke konečnému uzavření. I po jeho zavření se kolem hotelu šířily zvěsti o duchovních jevech a tragédiích.

Hotel si pomalu brala okolní příroda a místo se stalo rájem zvědavců a squaterů. Někteří tvrdili, že zde viděli různé stíny či slyšeli hovory v cizích jazycích. Pro turisty bylo opakovaně vydáno varování, aby se nezdržovali v okolí objektu, zvláště v noci, aby omylem nespadli z okraje skály.

 

Zdroj:sawanonlinebookstore.com

I když se nyní hotel změnil v muzeum, jeho minulost plná sebevražd a temných příběhů stále přitahuje zvědavé návštěvníky. Místo je možné navštívit jako Muzeum biodiverzity a kultury Tequendama, které otevírá dveře do podzemních ekosystémů a jeskyní. Nicméně, přes veškerou jeho historii a transformace, zůstává Hotel del Salto místem, které láká ztracené duše a přitahuje pozornost všech, kteří touží poznat jeho strhující, ač trochu děsivou, minulost.

 

 

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz