26. 4. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: Mashany Music, the sun, idnes.cz, wikipedia

Dnes se podíváme na další píseň z dílny ruské zpěvačky Mashany, která nedávno internet pobavila svou starší písní, ve které oslavovala rubl, jako kdyby šlo o zlato. Další hit se jmenuje trochu nepřekvapivě Můj Putine. Zatímco předešlá hitovka byla...

Dnes se podíváme na další píseň z dílny ruské zpěvačky Mashany, která nedávno internet pobavila svou starší písní, ve které oslavovala rubl, jako kdyby šlo o zlato. Další hit se jmenuje trochu nepřekvapivě Můj Putine.


Zatímco předešlá hitovka byla zpívaným dopisem Putinovi s prosbou o vyrovnání kurzu rublu proti dolaru, tato je věnována přímo velkému vůdci. „Okouzlená, uhranutá, nemůžu na tebe zapomenout,“ zpívá například Mashala v písní Můj Putine, kterou vydala v roce 2015.

Při poslechu této písně by jeden nabyl dojmu, že je zpěvačka do Putina zamilovaná. To bohužel potvrdit nemůžeme.

Vzdělávací program Člověka v tísni JSNS pak nabízí vysvětlení, že jde o ruskou propagandu. „Zpěvačka, která si říká Mashany May, vystupuje v dvojroli: jako ztělesnění Ruska v bílo-modro-červených šatech a jako symbol Ukrajiny v žluto-modrých barvách. Namísto svalů svého prezidenta explicitně obdivuje obsazení Krymu a skrze zvolenou symboliku vybízí zuboženou Ukrajinu k následování Putina a připojení se k Rusku,uvádí JSNS k písni na svém Youtube kanálu.

Refrén „Jsi Putin. Vždyť jsi Putin. Chci být jen s tebou. Volám za tebou, můj Putine! Můj milý Putine,“ však zní vyloženě bizarně. Ale proti gustu. Třeba má tento hit v Rusku své posluchače. Ovšem těžko říct, jak na tom člověk musí být špatně, aby poslouchal něco takového.

Na videoklip s písní se poté můžete podívat zde. I tentokrát zábava zaručena.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz