26. 10. 2020
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vládne u vás matriarchát, patriarchát, anebo se s partnerem na všem domluvíte? Adrianě vadí zejména to, že manžel neuznává žádný její názor. Musí být vždy po jeho, což je mnohdy neúnosné. Jak z toho ven? Musím poslouchat, jak manžel...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Vládne u vás matriarchát, patriarchát, anebo se s partnerem na všem domluvíte? Adrianě vadí zejména to, že manžel neuznává žádný její názor. Musí být vždy po jeho, což je mnohdy neúnosné. Jak z toho ven?

Musím poslouchat, jak manžel píská

S manželem a dvouletou dcerou žijeme v novém rodinném domku, který jsme si nechali postavit na klíč. Takto žít byl vždy můj sen, takže v tomto ohledu jsem celkem spokojená. Jenže mi přibylo práce, protože dům je větší než byl náš byt. A k tomu je třeba se starat také o zahradu, vždyť jen ta tráva roste o sto šest.

Myslím si, že by se mi náš rodinný život líbil, kdyby nebylo urputné manželovy snahy o všem rozhodovat. Ale když říkám o všem, myslím to doslova. Manžel mi píše týdenní jídelníček, co mám vařit na oběd a chystat na večeři. Podle něho je třeba chodit nakupovat a běda, kdybych nakoupila něco jiného.

Vybírá i oblečení pro dceru a cíl výletů

Manžel rozhoduje i o oblečení, které je třeba pořídit dceři. A protože je zároveň šetřílek, moc oděvů dcerka nemá. Někdy je to problém, zvláště když se venku Amálka ušpiní a já nemám náhradní. Manžel to neřeší, mám ji prý lépe hlídat, aby se nezašpinila. Nelze mu vysvětlit, že dítě si hraje.

Plánuje také náš volný čas, který máme o víkendech. Většinou jezdíme k jeho rodičům. Jen občas jedeme někam na výlet. Místo pochopitelně vybere opět manžel. To, že by se jelo tam, kam chci já, nepřipadá v úvahu. Obvykle nad mým nápadem mávne rukou s tím, že tam už byl.

Takový život mě nebaví

Můj manžel je prostě plánovač a manažer naší rodiny. Podle plánu se řídí i náš intimní život, pro který jsou určené dny. Pokud nemám náladu, jsem unavená, nebo bych se raději chtěla dívat na televizi, není to důvodem pro vynechání manželských hrátek.

Samozřejmě, že mě takový život ubíjí. Já jsem spontánní a nebaví mě poslouchat, s čím přijde manžel. Jsme pár a takto bychom měli fungovat – domluvit se na kompromisech.

Nevím, jak to manželovi vysvětlit, protože mé námitky nebere v úvahu. Má totiž dojem, že nejlépe ví všechno jenom on.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
4 komentáře