10. 3. 2022
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: Ben Skála / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, the sun, idnes.cz, wikipedia

Známá herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová se rozhodla stejně jako spousta dalších Čechů pomoci ukrajinským uprchlíkům, kteří prchají před válkou v jejich zemi. Se svou zkušeností se nyní svěřila na Instagramu. Herečka má k dispozici jednu nemovitost, kterou právě...

Známá herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová se rozhodla stejně jako spousta dalších Čechů pomoci ukrajinským uprchlíkům, kteří prchají před válkou v jejich zemi. Se svou zkušeností se nyní svěřila na Instagramu.

Herečka má k dispozici jednu nemovitost, kterou právě neobývá, a tu se rozhodla využít pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Ubytovala v ní tedy jednu ukrajinskou rodinu, jejich pobyt měl však jen velmi krátkého trvání.

Berenika Kohoutová se se svou zkušeností svěřila fanouškům na Instagramu, kde okomentovala fotku prostřeného stolu s objednaným jídlem. „Tak tímhle obědem začal i skončil pobyt mladé ukrajinské rodiny s malou holčičkou u nás doma,“ napsala v úvodu svého příspěvku.

Uprchlíci se však nakonec rozhodli nabídku k ubytování u Bereniky odmítnout a vydali se raději na ubytovnu. Herečka uvádí, že se zprvu cítila dotčená, naštvaná a zmatená, ale poté postoj ukrajinské rodiny částečně pochopila.

Ukrajinské rodině byla zima. „Ty lidi neměli kam jinam jít! Ale šli radši na ubytovnu, kde si rozmyslí, co dál. Vyděsilo je, že dům nebyl na jejich rychlý příjezd připraven a nebylo roztopeno. Že bude teplo za pár hodin už nějak nebyli schopni pochopit,“ uvedla Berenika.

Berenika to rodině nemá za zlé. „Už byli asi moc ochromení, plní očekávání. Nevím. Myslím na ně a držím jim palce, ať najdou, co hledají,“ dodala.

Herečka je i přes tuto zkušenost připravena pomáhat nadále. „Máme roztopeno a čekáme, koho nám osud přivane,“ napsala Berenika s emotikonami ukrajinské vlajky a srdíčkem.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
4 komentáře