19. 2. 2023
Autor: Dana Kaiserová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

V současné drahé době se většina z nás snaží ušetřit, jak se dá. Bez doplňků do domácnosti se dokážeme obejít, nicméně mnohým lidem, hlavně ženám, dělají radost různé drobnosti, které zútulní jejich byt nebo domek. V následujícím článku dostanete...

V současné drahé době se většina z nás snaží ušetřit, jak se dá. Bez doplňků do domácnosti se dokážeme obejít, nicméně mnohým lidem, hlavně ženám, dělají radost různé drobnosti, které zútulní jejich byt nebo domek. V následujícím článku dostanete tipy na dekorace, které seženete za pár korun.

Svíčky – provoní váš domov a navodí romantickou atmosféru. V současné době je svíček na trhu plno, tudíž máte z čeho vybírat. Zakoupit si můžete například svíčky parfémované z parafínu nebo přírodní (třeba z včelího vosku). Poměrně hojně zastoupeny jsou svíčky ve skle. Jejich výhodou je, že se nikde neroztečou, obvykle vyhoří celé a zůstane vám po nich skleněný obal, který lze využít například jako ozdobný obal na květináč nebo jako krabička na sladkosti, oříšky či cokoli jiného.

Osobně mám poté zkušenosti se svíčkami z obchodu Pepco (Aromatherapy home). Používám právě ty, které jsou ve skleněné dózičce, krásně voní a jsou také skvělým dárkem. Hoří zhruba 35-40 hodin a stojí pouhých 120 Kč. Pěkné svíčky za přijatelnou cenu nabízí také ku příkladu obchody Kik, Action a Teddy.

Dekorační polštářky – zútulní váš domov a zpříjemní vám volné chvíle. Ozdobné polštáře různých velikostí jsou dnes takřka neodmyslitelným designovým doplňkem každé domácnosti. Většina z nás je má na gauči a opírá se o ně při čtení knihy nebo sledování televize. Při výběru je vhodné dát si pozor na materiál, ze kterého je polštář vyroben. Každý musí posoudit sám, zda je mu látka pohodlná.

Dále je dobré vybrat polštář, ze kterého jde sundat povlak a vyprat ho, případně pořídit takový, který můžete hodit do pračky celý. Mým tipem je bílý chundelatý polštář o rozměrech 50×50 cm z obchodu Jysk (Sverdlilje). Stojí něco kolem 200 Kč. Podobné a také za nízkou cenu nabízí také obchod Sinsay.

Nástěnné hodiny – nemusí být jen praktické, v současnosti existuje plno hodin, které jsou estetickým prvkem do domácnosti. V tomto případě záleží hodně na vkusu každého člověka a na celkovém vzhledu domácnosti, do které by hodiny měly zapadnout. Opět mám i v tomto případě své favority. Jsou jimi hodiny z Lidl-shopu (Auriol – nástěnné hodiny k dotvoření). Někdy je mívají i na prodejně Lidl. Designově se hodí snad do každé domácnosti a jejich cena je velmi nízká – něco málo přes 200 Kč.

Pokud vás některý tip na bytový doplněk zaujal, určitě si udělejte radost a pořiďte si takový, který se vám líbí a hodí do domácnosti. Jistě v obchodech narazíte i na další maličkosti, které vám budou užitečné. Myslím si, že ve všech zmíněných obchodech seženete zboží za přijatelné ceny. Tak hurá do obchodu!

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia, Pepco


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz