4. 5. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Už na základní škole jsem měl ze strany rodičů vtloukáno do hlavy, že se musím učit, aby ze mě něco bylo. Na základní škole jsem tak byl několikrát opravdu dost ve stresu, abych něco nepokazil. Díky tomuto tlaku jsem...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Už na základní škole jsem měl ze strany rodičů vtloukáno do hlavy, že se musím učit, aby ze mě něco bylo. Na základní škole jsem tak byl několikrát opravdu dost ve stresu, abych něco nepokazil. Díky tomuto tlaku jsem se dostal na gymnázium, kde to však s mými rodiči bylo ještě horší.

První špatné vysvědčení mi otevřelo oči

Když jsem přešel ze základní školy na gymnázium, tak už jsem neměl samé jedničky. Máma to tehdy špatně nesla a pomalu jsem se cítil jako zločinec, že jsem si dovolil donést horší vysvědčení. Tehdy jsem se zařekl, že už rodiče poslouchat nebudu a přestal jsem se snažit.

Místo věnování se škole jsem se začal věnovat počítačům a programování. To mě nakonec dovedlo ke kryptoměnám a následné finanční nezávislosti na rodičích, kterou jsem získal během jednoho roku obchodování.

V maturitním ročníku jsem se od rodičů odstěhoval do svého bytu

Nátlak rodičů se i přes mé horší výsledky ve škole neustále stupňoval. Stačilo mi jen to, že jsem dokázal projít a nepropadnout. Jednoho dne po nepěkné hádce s rodiči jsem jim oznámil, že se od nich budu stěhovat.

Nevěřil mi to ani jeden z nich, ale já jim ukázal kupní smlouvu od nového bytu. Týden na to jsem se od rodičů odstěhoval a začal se plně věnovat obchodování. Dodělal jsem si maturitu a tím pro mě cela škola skončila.

Rodiče mrzí, že jsem nešel na vysokou a nemají ze mě studovaného synka, ale já vidím přednosti ve finanční nezávislosti.

Došel jsem do bodu, kdy v 26 letech mohu jít do důchodu

Díky zkušenostem, které jsem během obchodování získal, si mohu užívat. Každý měsíc se mi generuje zisk i bez mého přičinění.

Rodiče navštěvuji asi jednou za měsíc, ale vždy přijedu domů naštvaný. Každá naše debata směřuje k výčitkám, že jsem se od nich tak brzo odstěhoval a nešel na vysokou školu. Mrzí mě, že mé obchodní úspěchy vůbec neuznávají.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
11 komentářů