12. 12. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Jednou jsem se vracel z dlouhého večírku v noci sám domů. Večírek se nám trochu protáhl a já jsem se vracel ve velice opilém stavu. Vybral jsem si méně frekventovanou silnici, abych předešel možnému nebezpečí. Najednou jsem uviděl, jak...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Jednou jsem se vracel z dlouhého večírku v noci sám domů. Večírek se nám trochu protáhl a já jsem se vracel ve velice opilém stavu. Vybral jsem si méně frekventovanou silnici, abych předešel možnému nebezpečí. Najednou jsem uviděl, jak něco leží v příkopu.

Viděl jsem, jak se něco zablesklo v příkopu

Po cestě jsem viděl nějaký záblesk z příkopu, tak mi moje zvědavost nedovolila to neprozkoumat. Šel jsem se podívat blíž a uviděl jsem tam ležet peněženku. Vzal jsem ji a pokračoval domů. Neměl jsem s sebou žádné světlo, takže jsem se rovnou nemohl podívat, co v ní je nebo není. Rozhodl jsem se, že ji pořádně prozkoumám doma.

Po příchodu domů jsem unavený po cestě a náročném večírku okamžitě lehl do postele a spal. Ráno jsem se probudil a vyrazil do předsíně, kde jsem nalezenou peněženku v noci odložil. Otevřel jsem ji a docela jsem nevěřil vlastním očím. V peněžence bylo 40 tisíc a doklady. Nečekal jsem, že někdo nosí takovou finanční částku jen tak u sebe v peněžence.

Peníze jsem se rozhodl vrátit, tak jsem vyrazil na policii

Jelikož jsem v peněžence našel doklady, kde podle jména byl člověk, který má bydliště o 100 kilometrů dál, tak jsem vyrazil raději na policii, než abych jel 100 kilometrů někomu vracet peněženku.

Přišel jsem na policii, kde jsem sepsal protokol o nalezené věci. Policista nešetřil chválou, že jsem se rozhodl vrátit peněženku, kde je tolik peněz. Říkal, že se najde málo poctivců, kteří tohle udělají. Z policie jsem odcházel s dobrým pocitem, že jsem udělal něco správného.

Místo vděku přišla studená sprcha od majitele

Po týdnu mě kontaktoval majitel peněženky. Přijel ke mně domů a začal mi nadávat, kde je zbytek peněz. Údajně prý v peněžence neměl jen 40 tisíc, ale měl tam dle jeho slov 100 tisíc korun. Nevěřil jsem vlastním očím, když po mě řval na celou ulici, že jsem zloděj, který ho okradl…

Jelikož jsem nechal na policii své telefonní číslo pro majitele peněženky, kdyby mi chtěl třeba poděkovat, tak mi od něj místo toho chodí smsky, kde požaduje vrácení zbývající části peněz.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz