2. 4. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Náš táta roky budoval slušnou velkou firmu, kterou před rokem předal staršímu bratrovi. Já ve firmě působím jako pomocná síla pro všechno. Strašně mi to vadí a přemýšlím o odchodu z města na druhou stranu republiky. Bratrovi vedení stouplo do...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Náš táta roky budoval slušnou velkou firmu, kterou před rokem předal staršímu bratrovi. Já ve firmě působím jako pomocná síla pro všechno. Strašně mi to vadí a přemýšlím o odchodu z města na druhou stranu republiky.

Bratrovi vedení stouplo do hlavy

Jsem naštvaný, že on dostal kompletně do své správy firmu, která mu teď fakticky patří, a já nic. To ale není to nejhorší.

Bratrovi bude letos 30 let a podle mého názoru najednou velkou zodpovědnost nezvládnul. Je opravdu hrozné, že ho musím ve všem poslouchat a on si to dost užívá.

Každé ráno vstávám a říkám si, že se odstěhuji hodně daleko. Den za dnem jsem čím dál více rozhodnutý odstěhovat se z města a odstřihnout se tak od rodiny. Jediné, co mě tu doposud ještě drží, je naše máma, která je strašně hodná.

Otec mi nevěřil, protože jsem mladý

Když jsem se slušně zeptal svého otce, proč na mě při rozdělování majetku firmy nemyslel, tak mi řekl, že jsem na to moc mladý a že bratrovi to půjde lépe.

Pravda je však taková, že bratrovi to nejde vůbec, protože spousta zaměstnanců díky jeho vládnutí a vymýšlení si nesmyslů odchází na jiná pracovní místa.

Stejně jako jeho zaměstnanci brzo odejdu i já

Nejenže je na mě v práci vyvíjen neuvěřitelný tlak, je na mě vyvíjen tlak i v podobě výplatní pásky, kdy se cítím jako trochu lépe placená uklízečka, zatímco bratr střídá jedno moderní a stylové sako za druhým. Jeho vozový park vypadá také o hodně lépe než ten můj.

Myslím si, že v tom bratr za chvíli zůstane úplně sám, protože se neumí k nikomu chovat, a to ani jako šéf, ani jako člověk. Jedná s každým dost nadřazeně a dává tak každému pocítit, kdo je tu šéf.

Je jen velká škoda, že jeho chování ničí firmu, kterou táta tak dlouho budoval. Stejně tak mám i já díky firmě zničený vztah s bratrem i tátou.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
6 komentářů