16. 11. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Už od puberty jsem měl sen, že si jednou otevřu svůj vlastní bar, kde se budu specializovat na dobré jídlo a pití se zaměřením obzvláště na hamburgery. Otevření takového podniku není levná záležitost a hlavně jde o místo, kde...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Už od puberty jsem měl sen, že si jednou otevřu svůj vlastní bar, kde se budu specializovat na dobré jídlo a pití se zaměřením obzvláště na hamburgery. Otevření takového podniku není levná záležitost a hlavně jde o místo, kde se podnik otevře.

Chtěl jsem se dostat do centra města kousek od hlavního nádraží

Když chcete úspěšný podnik, tak na jeho adrese opravdu hodně záleží. Proto jsem chtěl mít otevřeno někde v centru města kousek od hlavního nádraží, kde denně projdou snad tisíce lidí, a to znamená tisíce potenciálních zákazníků.

Měl jsem našetřeno něco málo přes 3 miliony korun. Opravdu jsem do té doby žil velmi skromně a kupoval si jen základní potraviny. S tím, že jsem bydlel u rodičů, se mi podařilo také hodně našetřit. Máme velký dům, takže mám pro sebe vlastně celé patro.

Našetřené peníze jsem dal do rukou realitní makléřky

Co dva až tři dny jsem sledoval možnosti pronájmů v dobrých lokalitách. Nikdy jsem si nemyslel, že bych nemovitost kupoval, vždy jsem uvažoval právě o pronájmu. Jednoho dne jsem narazil na inzerát prodeje obchodních prostor.

Zavolal jsem na telefonní číslo, kde mi to zvedla velmi příjemná slečna a rovnou si se mnou dala sraz na uvedeném místě. Byl to krásný prostor a já z toho byl opravdu nadšený. Chtělo to pár menších úprav, ale jinak to bylo dokonalé. Ihned jsem do toho chtěl jít a ona můj zájem asi hodně viděla.

Musel jsem zaplatit zálohu, kterou jsem už nikdy neviděl

Makléřka mi řekla, že o nemovitost je velký zájem a nerada by mě viděla zklamaného, že mi ji někdo vyfouknul. Proto mi také řekla, že kdo zaplatí, tak bude jeho. Rovnou mi také prozradila, že pokud bych nemovitost chtěl, tak je potřeba do dvou dnů zaplatit minimálně polovinu ceny jako zálohu.

Celá cena byla 3 800 000 korun. Já jsem ten prostor opravdu chtěl, takže jsem rovnou řekl, že mohu dát dva miliony ještě dnes. Na to mi ona odpověděla, že by nestihla vyřídit papírování, takže to uděláme proti směnce a hotovosti.

Byl jsem opravdu zaslepený a tuto blbost jsem udělal. Dovezl jsem jí dva miliony korun v hotovosti, aniž bych si cokoliv zjistil. Pak už se mi nikdy nikdo neozval a zjistil jsem, že prostor se ani vůbec neprodává.

Šlo o rafinovanou podvodnici

Bylo mi divné, jak jsem se tam tedy mohl procházet i s údajnou realitní makléřkou. Majitel objektu mi řekl, že tam nechával odemčeno kvůli řemeslníkům, že se tam stejně nemělo, co ztratit. Žena to měla opravdu promyšlené, měla dokonce i sáčko s logem známé realitní kanceláře.

Teď mi nezbývá nic jiného než doufat, že policie ženu vypátrá a já peníze ještě někdy uvidím. I když tomu tedy věřím čím dál tím míň.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář