22. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem odjížděl na měsíční dovolenou s přítelkyní, tak jsem nabídl k užívání svůj byt kamarádovi, který ještě žije u rodičů.  Myslel jsem si, že si bude moci od rodičů odpočinout a já nebudu muset mít o byt strach,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem odjížděl na měsíční dovolenou s přítelkyní, tak jsem nabídl k užívání svůj byt kamarádovi, který ještě žije u rodičů.  Myslel jsem si, že si bude moci od rodičů odpočinout a já nebudu muset mít o byt strach, protože se mi o něj postará. Kamarád se jmenuje stejně jako já, tedy je to také David.

Odjel jsem na měsíc pryč a v bytě se děly věci

To, že David bydlel celou dobu u rodičů, se asi podepsalo na jeho chování v bytě u mě. Podle toho, co mi potom říkal, tak tam měl každý večer nějakou návštěvu a večírek. Každá druhá návštěva byla dámská. Prostě si užíval svobodného života a volného bytu.

Jako chlap bych neměl vůbec nic proti. Užil si, všechno po sobě uklidil a byt mi předával ve stejném stavu, v jakém jsem ho já opouštěl. Jediné, co bylo jinak, tak mi koupil novou vázu, kterou se mu podařilo nějakým způsobem rozbít.

Přítelkyně se mnou z ničeho nic přestala mluvit a brát mi telefon

S přítelkyní jsme nebydleli dohromady, ale ona u mě bývala velmi často. Někdy třeba i týden v kuse. Stalo se tedy, že v bytě byla i v dobu, kdy já jsem byl v práci. Jednou jsem přišel domů a ona tam neměla ani kartáček. Volal jsem jí, ale nebrala to. Absolutně jsem to nechápal.

Když jsem se jí nemohl 14 dnů dovolat, tak jsem vyrazil do domu jejích rodičů, kde bydlela. Chtěl jsem konečně vědět, co se stalo. Otevřel mi její táta, který mě už od příchodu probodnul pohledem. Byl jsem hodně nervózní, protože jsem absolutně nevěděl, co se mohlo stát.

Došlo k velkému nedorozumění

Přítelkyně přišla dolů do obývacího pokoje rodičů, kde mi i před rodiči vynadala. Když byla sama u mě v bytě, tak tam zazvonila dáma, která chtěla mluvit s Davidem a strašně se divila, že má přítelkyni.

Hned jsem věděl, o co jde, a můj kamarád David jí to pak vysvětlil, že se jedná o jedno velké nedorozumění. Už je všechno v pořádku, ale svůj byt už raději nikomu nabízet nebudu.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
2 komentáře