18. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

U nás v obci byl starosta, který pro naši obec prakticky nic neudělal. Upřednostňoval vždy spíše své vlastní zájmy. Každého to štvalo, jenže si dokázal stěžovat akorát u piva. Politika mě nikdy nezajímala, protože mám dost své práce ve...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

U nás v obci byl starosta, který pro naši obec prakticky nic neudělal. Upřednostňoval vždy spíše své vlastní zájmy. Každého to štvalo, jenže si dokázal stěžovat akorát u piva. Politika mě nikdy nezajímala, protože mám dost své práce ve firmě. Jednou jsem se však do toho vložil, když starosta plánoval novou silnici v obci, která by nám tu výrazně zhoršila život.


Dokázal jsem plán na silnici zrušit

Když jsem dokázal zabránit výstavbě nové silnice v obci, o kterou nikdo nestál, tak jsem si užil v obci pár dní slávy. Jakmile se mělo schylovat k volbě starosty, tak mě spousta lidí doporučovala jako vhodného kandidáta.

Jak jsem říkal, tak jsem se o politiku nikdy nezajímal, ale to, co tam tehdejší starosta předváděl, už bylo opravdu neúnosné pro všechny. Po pár měsících přemlouvání jsem souhlasil a kandidoval jsem na starostu naší menší obce.

Nikdy jsem si nedokázal představit, jak moc je to náročné

Asi to k práci starosty patří, ale musím prostě řešit i nepříjemné záležitosti, které se v obci dějí. Nikdy jsem si nedokázal představit, co tato práce obnáší, ale pokud to chcete dělat poctivě, tak nemůžete nad něčím jen tak zavřít oči, protože se jedná o Pepu, se kterým chodíte denně na pivo.

Nejen, že jsem toho měl dost v práci a potom i na úřadě, ale jakmile jsem se vydal s manželkou do místní hospody, tak tam se mnou každý okamžitě potřeboval řešit úřední záležitosti. Každému jsem říkal, že nemám pracovní dobu, aby mě navštívil další den na úřadě.

Po půl roce jsem přišel o své přátele a nadělal si spoustu nepřátel

Už po půl roce jsem věděl, že další volební období už starostou nebudu, a dost přemýšlím, že bych odstoupil rovnou. Opravdu si každý myslel, že obec obrátím k lepšímu a budu poslouchat rady v hospodě.

Takhle to prostě dělat nejde, nemohu někoho zvýhodnit proti jinému jen proto, že se známe. Potom bych byl stejný jako starosta přede mnou.

Zjistil jsem, že lidé v podstatě v naší obci neví, co chtějí. Myslím si, že kdyby v křesle starosty seděl kdokoliv a dělal svoji práci jakkoliv poctivě, tak na něj budou stejně všichni v hospodě u piva nadávat.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz