20. 9. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

David Berkowitz, známý jako "Samův syn," byl sériový vrah, který v letech 1976 a 1977 terorizoval New York sérií brutálních vražd a střelb. Jeho dětství bylo poznamenáno adopcí a emocionálním traumatem, což může mít ovlivňující úlohu v jeho následných zločinech.

David Richard Berkowitz, známý také jako “ Samův syn “ se narodil 1. června 1953 v Brooklyn, New York. Jeho dětství a následný život byly poznamenány tragédií a kriminální činností, která ho později proslavila a otřásla Amerikou.

David Berkowitz; zdroj:nytimes.com

Davidovo dětství
Berkowitz měl komplikované dětství. Byl adoptován pasivním a laskavým manželským párem, který mu dal jméno David Richard Falco. V mládí trpěl emocionálním traumatem způsobeným vědomím svého adoptovaného původu. Toto traumatu později bylo připisováno jeho následné kriminální činnosti.

Jeho životní cesta
Po dosažení dospělosti se Berkowitz zapojil do armády Spojených států, kde sloužil v Koreji. Po návratu do civilního života však začaly v jeho životě vystupovat temné a násilné tendence. V roce 1976 začal páchání sériových vražd v New Yorku.

Sériové vraždy
Berkowitz byl od května 1976 do července 1977 odpovědný za sérii vražd a střelb v New Yorku. Jeho cílem byly zejména mladé páry, které odpočívaly v autech. Jeho kruté činy a nevyzpytatelný charakter způsobily paniku a strach v celém městě. Vyhýbal se dlouhou dobu policii díky několika falešným stopám a vysloužil si přezdívku „Samův syn.“

zdroj:pixabay.com

Zatčení a vězení
Berkowitz byl zatčen v srpnu 1977 poté, co byl identifikován na základě jeho auta. Při výslechu přiznal své zločiny a tvrdil, že jej vedly hlasité hlasy psa jeho souseda, které mu říkaly, aby zabíjel. Byl odsouzen k doživotnímu vězení za každou z vražd, kterých se dopustil.

Pozdější život
Berkowitz se ve vězení věnuje náboženským aktivitám a tvrdí, že se stal křesťanem. Omluvil se za své zločiny a tvrdí, že je nyní jiný člověk. Jeho příběh zůstává jedním z nejznámějších příkladů sériového vraha v americké historii.

David Berkowitz zůstává ve vězení a jeho příběh je stále zkoumán psychology a kriminalistickou komunitou. Jeho případ upoutal pozornost kvůli svému zvrácenému charakteru a psychologickým aspektům.

Příběh o Davidu Berkowitzovi a jeho temné cestě životem zanechali nevymazatelnou stopu v historii kriminalistiky.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz