12. 12. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Moje dcera se do školy vždy strašně moc těšila. Poslední dny před prvním školním dnem nemohla dospat. Celou první a druhou třídu zvládala úplně bez problému. Vše se zlomilo ve třetí třídě zhruba od poloviny školního roku, kdy začala...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Moje dcera se do školy vždy strašně moc těšila. Poslední dny před prvním školním dnem nemohla dospat. Celou první a druhou třídu zvládala úplně bez problému. Vše se zlomilo ve třetí třídě zhruba od poloviny školního roku, kdy začala být často nemocná.

Nenapadlo mě, že předstírá nemoc

Bylo to pořád něco, jednou břicho, potom uši, pak zase bolest v krku. Je to přeci dítě a ty jsou přeci často nemocné, tak proč by nemohla být častěji nemocná moje dcera.

Moje reakce byla taková, že jsem jí začala kupovat větší množství vitamínů a dávala jsem pozor, aby chodila dostatečně oblékaná.

Jednou byla doma už 14 dnů s tím, že si pořád stěžovala na bolest břicha. Vzala jsem ji k doktorovi, který na nic nepřišel. Dcera mu nebyla ani schopná popsat, jak a kde ji břicho bolí.

Začala jsem pátrat, proč si vymýšlí

Hned jak jsem přišla domů, tak mi začalo docházet, že je opravdu často doma a že se škole spíše vyhýbá. Ptala jsem se jí, jaký k tomu má důvod, ale neodpověděla mi.

Další den jsem ji vypravila do školy, kam odcházela s opravdu velkou nechutí. Vrátila se domů celá ubrečená, ale zase mi nic neřekla.

Vypravila jsem se do školy za učitelkou, abych dostala nějaké vysvětlení. Učitelka mi řekla, že moje dcera není mezi dětmi příliš oblíbená a že tráví volný čas většinou v ústraní.

Zjistila jsem, že mou dceru šikanují

Kamarádka má holčičku, která chodí do vedlejší třídy. Některé hodiny mají společné, tak jsem se jí šla zeptat. Holčička byla ze začátku velice překvapená, že se jí na něco takového ptám. Pak mi začala vyprávět, jak ostatní děti mojí dceři ubližují.

Bylo to opravdu hrozné. Musela jsem poslouchat, jak se jí posmívají, jak jí dělají naschvály, schovávají učebnice a sešity. Nechtějí se jí dotýkat, protože je prý nemocná. Muselo to pro ni být opravdu hrozné.

Okamžitě jsem jí zařídila přestup na jinou školu, kde si dcera ihned našla kamarádky a chodí tam zase ráda.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz