2. 5. 2022
Autor: Karel Fantiš
zdroj: se souhlasem @delniq, the sun, idnes.cz, wikipedia

Instagramový účet s poetickým názvem delniq zveřejňuje na svém profilu pravidelně největší přešlapy řemeslníků. Jedním z častých nešvarů, ze kterých si satirický účet dělá srandu, je časté nadužívání montážní pěny. Doslova řečeno – montážní pěna všude, kam se podíváš....

Instagramový účet s poetickým názvem delniq zveřejňuje na svém profilu pravidelně největší přešlapy řemeslníků. Jedním z častých nešvarů, ze kterých si satirický účet dělá srandu, je časté nadužívání montážní pěny. Doslova řečeno – montážní pěna všude, kam se podíváš.

A o tom je i první příspěvek. „Paninko, máte to jako nový,“ naráží delniq na „elegantní“ opravu domu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený delniq (@delniq)

Další příspěvek poukazuje na neodbornou stavbu překladu. „Paninko, kde vám to padalo na hlavu?“ rýpne si delniq. Někde se také zřejmě staví od oka, nebo? „Paninko, ty cihly už takhle přišly,“ vysvětluje delniq u fotky s viditelně křivě postavenou zdí.

Opravdu hrozivě vypadá řešení odpadu umyvadla, které ústí u nohou. Koho mohlo takové řešení vůbec napadnout? „Paninko, jinak to nešlo,“ má jasno delniq. Silikonem se také mnohdy dvakrát nešetří, o čemž svědčí zase další ukázka. „Paninko, jsem koukal, že vy toho silikonu ráda víc,“ rýpne si delniq.

Mnohokrát se v nešvarech objevuje montážní pěna. „Paninko, pěna v rukách odborníka je jako…“ nadhodil u jednoho mistrovského díla k dokončení věty delniq. „Je jako šlehačkový dort od mistra cukráře,“ vystihuje dokonale jeden z uživatelů v komentářích.

Ani bazén s terasou vyrobený z obyčejné vany očividně není pro některé odborníky překážkou. „Paninko, bazén s terasou hotovej, můžete začít napouštět vodu a relaxovat,“ píše delniq k originálnímu řešení.

A mohli bychom pokračovat až do skonání světa. Na obrázky řemeslnických masakrů reaguje na profilu aktivně řada skutečných řemeslníků, kteří se baví amatérstvím zhotovitelů. Satirický účet si vysloužil už přes 35 tisíc sledujících. Nebude tomu dlouho trvat a z dělníka se stane influencer.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
2 komentáře