1. 8. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Jako matka samoživitelka jsem se dostala do finančních problémů, proto jsem si chtěla finančně přilepšit pomocí prodeje zdravé výživy. Inzerát na místo nutričního poradce s prodejem přípravků vypadal velice dobře, tak jsem na něj odpověděla. Nechala jsem se nalákat na...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Jako matka samoživitelka jsem se dostala do finančních problémů, proto jsem si chtěla finančně přilepšit pomocí prodeje zdravé výživy. Inzerát na místo nutričního poradce s prodejem přípravků vypadal velice dobře, tak jsem na něj odpověděla.

Nechala jsem se nalákat na snadný výdělek

Našla jsem si na internetu inzerát, kde nabízí práci pro maminky na mateřské dovolené. Šlo o nutriční poradenství a prodej skvělých produktů, po kterých se snadno hubne. Je to kompletní výživový doplněk, který má tělu pomoci s hubnutím a obsahuje spoustu vitamínů.

Schůzka o práci probíhala velice příjemně a dost jsem tomu věřila. Nejdřív jsem dostala pár těchto přípravků, které jsem měla za úkol prodat. Jedna lahvička vycházela na 2 tisíce korun a mně se jich podařilo prodat pět za týden. Dostala jsem z toho tehdy na ruku 5 tisíc a viděla v tom velký potenciál.

Do další spolupráce jsem vložila své finance

Když jsem vše prodala, tak mi jejich manažerka nabídla jinou formu spolupráce. Hodně mě chválila, jak moc jsem šikovná a nabídla mi jedno balení za 500 Kč při okamžitém odběru 500 kusů. Zboží za 250 tisíc jsem tedy mohla prodat za jeden milion.

Byla jsem hloupá a půjčila jsem si těch 250 tisíc v bance, abych mohla jejich produkty nakoupit. Hned, jak jsem si je dovezla domů, tak jsem chtěla začít s jejich prodejem, ale zájem poklesl. Prodala jsem jen pár desítek kusů a vše mi teď leží doma.

Zbyly na mě dluhy

Místo finančního přilepšení přišlo opravdu velké zhoršení mé finanční situace, se kterou se budu potýkat ještě minimálně deset let.

V bance můj podnikatelský neúspěch samozřejmě nikoho nezajímá a já musím měsíčně splácet svůj úvěr po třech tisících. Díky tomu je můj rozpočet opravdu napjatý a já si zpětně uvědomuji, jak moc jsem vlastně naletěla.

Mají to promyšlené opravdu dobře, ale prostě vidina jednoduchého výdělku byla pro mě silnější. V tu chvíli jsem asi nebyla schopná nad tím racionálně uvažovat.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz