8. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vyrůstal jsem v chudé rodině, kde se každý den přemýšlelo, co si můžeme dovolit koupit na jídlo a co nemůžeme. Maso u nás byl opravdu svátek a já jsem už od 15 let věděl, že musím v životě své rodině zajistit...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Vyrůstal jsem v chudé rodině, kde se každý den přemýšlelo, co si můžeme dovolit koupit na jídlo a co nemůžeme. Maso u nás byl opravdu svátek a já jsem už od 15 let věděl, že musím v životě své rodině zajistit dostatečný příjem. Nijak to rodičům nezazlívám, přece jenom uživit 6 dětí není nic lehkého v žádné době.

Hned po střední škole jsem šel do práce

Jakmile jsem ukončil školu, tak jsem začal vydělávat a finančně podporovat rodiče. Byl jsem nejstarší z 6 dětí, takže jsem to cítil i jako svou povinnost.

Od té doby, co jsem začal chodit do práce, jsem pravidelně nakupoval jídlo domů já. Máma mi pořád říkala, že si mám své peníze šetřit a neutrácet je za ně.

Nikdy by mě nenapadlo nechat doma prázdnou ledničku. Bylo mi jedno, že se to mámě nelíbí, ale nechtěl jsem vše nechávat na tátovi. Bydlel jsem doma do 26 let, než jsem poznal svou manželku. Celou dobu jsem rodinu finančně podporoval a dělám to dodnes.

Vydělávám si slušné peníze, o které se dělím s celou rodinou

Mít velkou rodinu je opravdu úžasné. S manželkou máme 3 děti a bydlíme ve velkém domě. Sourozenci mě často navštěvují a všichni si žijeme spokojeným životem.

Ve 30 letech jsem si založil firmu na zpracování dřeva, která mi nese miliony ročně. Vybudoval jsem ji z ničeho na základě skromnosti, kterou jsem měl z domu naučenou.

Osobně se znám s každým zaměstnancem a snažím se dělat vše pro jejich spokojenost. Ve firmě dokonce zaměstnávám 3 bratry, kteří jsou na vedoucích pozicích, ale o vydělané peníze se dělím s celou rodinou. Mé dvě sestry, které chodí ještě do školy, jsou stále doma u rodičů.

Doufám, že se mi podaří své tři syny vychovat stejně tak dobře, jako to zvládli můj táta a moje máma se mnou. Přiznám se, že mě to v mládí dost štvalo, ale teď na to ještě rád vzpomínám.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář