11. 5. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Byla jsem naprosto přesvědčená, že nikdy nebudu mít děti. Neměla jsem se sestrou vůbec lehké dětství, protože matka byla alkoholička. Otec nám umřel, když mně bylo 7 a sestře 4 roky. Matně si na něj pamatuji, jak na nás...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Byla jsem naprosto přesvědčená, že nikdy nebudu mít děti. Neměla jsem se sestrou vůbec lehké dětství, protože matka byla alkoholička. Otec nám umřel, když mně bylo 7 a sestře 4 roky. Matně si na něj pamatuji, jak na nás byl hodný a před opilou matkou nás vždy bránil. Po smrti otce se matka v alkoholu utápěla čím dál víc.

Naše dětství bylo opravdu hrozné

Po smrti otce jsem už nikdy nezažila příjemné rodinné chvíle. Každá hodina doma byla ve velkém strachu, co bude zase matka vyvádět a co po nás bude chtít. Se sestrou jsem jí v podstatě musela sloužit. Musela jsem doma uklízet, prát i vařit. Za to všechno mě matka ještě několikrát seřvala, že ji vysavačem ruším při dívání se na televizi.

Z domu jsem odešla, když sestra dosáhla plnoletosti. Často jsem myslela na to, že odejdu z domu hned, jakmile budu mít 18. Nechtěla jsem tam však sestru nechat samotnou.

Jakmile tedy sestře bylo 18 let, tak jsem ji sebrala a šla od matky pryč. Ta asi rok po tom, co se o ni nikdo nestaral, zemřela doslova utopená v odpadcích ve svém bytě.

Já jsem děti nikdy nechtěla, sestra ano

Moje sestra si dodělala školu a v podstatě hned potom chtěla mít dítě. Několikrát o tom mluvila a také ptala, jestli by mi to nevadilo, protože žila stále se mnou. Koupila jsem větší dům, kde jsem sestře nechala celé horní patro. Nabídla jsem jí, aby se tam nastěhovala i s přítelem.

Ve 20 měla první a ve 22 hned druhé dítě. Všechno fungovalo úplně bez problému, sestra se o děti příkladně starala. Pak nás postihla velká tragédie, když její přítel zahynul při dopravní nehodě.

Sestra se z tragédie nemůže vzpamatovat, a tak se o děti starám já

Když se to sestra dozvěděla, tak se sesypala a byla odvezena do nemocnice. Díky tomu jsem se musela začít starat o své dva synovce. Byla jsem v podstatě hozena do vody, protože jsem neměla vůbec tušení, co takové dítě potřebuje.

Je to už rok od této velké tragédie a já se o ty moje dva malé rošťáky pořád starám. Sestra je doma, ale má předepsanou hromadu prášků na uklidnění. Proto se o její syny starám já do doby, než se dá do pořádku.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář