28. 6. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem si manžela vzala, tak jsem se přistěhovala do velkého domu, kde žije s celou svou rodinou, tedy s jeho bratrem, sestrou, mámou a tátou. Je to opravdu obrovský dům, takže mi tohle sestěhování vůbec nevadilo, protože i...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem si manžela vzala, tak jsem se přistěhovala do velkého domu, kde žije s celou svou rodinou, tedy s jeho bratrem, sestrou, mámou a tátou. Je to opravdu obrovský dům, takže mi tohle sestěhování vůbec nevadilo, protože i tak zde má každý dostatečné soukromí. Jediné, co máme v domě společné, je vchod, zahrada a dvorek.

Zpočátku jsem chtěla u ostatních zabodovat

Hned jak jsem se nastěhovala, chtěla jsem u ostatních zabodovat, abych se u nich dobře zapsala. Začala jsem tedy péct a vařit pro celou rodinu pokaždé, když bylo volno. Takže o víkendech a svátcích jsem zpravidla pohostila celou rodinu.

K pravidelnému vyvařování rodině jsem poté přidávala i práci na rozsáhlé zahradě u domu, která byla do té doby hodně zanedbaná.

Netušila jsem, kam jsem se to nastěhovala

Ze začátku mi v mé činnosti pomáhal manžel a sem tam i někdo jiný z domu. Nechtěla jsem nikdy nikomu rozkazovat, co má dělat, ale asi po dvou letech jsem si uvědomila, do jak líné rodiny jsem se vlastně nastěhovala.

Jak jsem si to všechno začala uvědomovat, tak jsem se svou aktivitou přestala. Když jsem se přestala starat o zahradu a vařit společné obědy o víkendech a svátcích, tak jsem se dokonce dočkala pár nařčení z toho, že jsem sama pěkně zlenivěla. Přece se ale já nebudu starat o všechny, kteří sedí u televize.

Troubu pro všechny už dělat nebudu

Chtěla jsem si o tom promluvit a v domě nastavit nějaký řád. Když jsem nadnesla rozdělení úkolů, tak jsem se u ostatních členů rodiny se zlou potázala. Prý jim nebudu v jejich vlastním domě říkat, co mají dělat.

Ale v podstatě mají pravdu, nebudu jim říkat, co mají a nemají ve vlastním domě dělat. Oznámila jsem tedy manželovi, že se okamžitě stěhujeme. Manžel se ze začátku hodně cukal, ale nakonec mi vyhověl a hledáme si vlastní domeček, ve kterém si budu moci nastavit svůj vlastní řád.

Celá situace mě opravdu hodně mrzí, protože jsem vždycky snila o velké rodině, která žije spolu ve velkém domě, ale nebudu nikomu ve svých letech dělat služku či otroka jen pro jeho pohodlí.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
6 komentářů