15. 8. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Ze začátku se zdálo vše v pořádku. Koupil jsem pozemek, kde jsem se chystal s manželkou stavět dům. Stavební povolení nám trvalo více jak dva roky, během kterých se prodal i vedlejší pozemek. Delší dobu jsem tam nikoho neviděl, ale pak...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Ze začátku se zdálo vše v pořádku. Koupil jsem pozemek, kde jsem se chystal s manželkou stavět dům. Stavební povolení nám trvalo více jak dva roky, během kterých se prodal i vedlejší pozemek. Delší dobu jsem tam nikoho neviděl, ale pak se nám podařilo nové sousedy zahlédnout.

Náš první kontakt byl velice dobrý a příjemný. Sousedský vztah brzo přerostl k začátečnímu přátelství, které jsem si myslel, že nějakou dobu vydrží.

Později se ukázalo, že kamarádi nebudeme a to jen kvůli pár tisícům, které se mají společně zaplatit za přípojky ke stavebním pozemkům.

Problém začal při vyřizování připojení na plynovou přípojku

Když za mnou soused přišel, že by se chtěl připojit na plynovou přípojku, kterou jsem si nechal vybudovat ke svému domu, neměl jsem s tím žádný problém a myslel jsem, že se sám zeptá, jestli by měl něco přispět.

Nezeptal se a pokračovalo to vodovodní přípojkou a kanalizací. Celkově mě přípojná místa ve spolupráci s obcí přišla na pár desítek tisíc. Sousedovi jsem o tom několikrát říkal, ale nereagoval. Pak jsem to už nevydržel a jednou jsem mu řekl, jestli by se nechtěl nějakým způsobem na připojení domů podílet, protože měl vše nachystané díky mému času a financím.

Vysmál se mi a řekl, že nic platit nebude

Ano, opravdu se mi soused vysmál, že nic platit rozhodně nebude, protože nemám jasně prokazatelné, kolik mě to přesně stálo a jestli jsem vůbec za něco platil.

V podstatě jsem kvůli pár tisícům přišel o kamaráda a možná i dobrého souseda. Někdy si to trochu vyčítám, že jsem za ním s prosbou o podílení se na nákladech šel.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář