20. 5. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem byl mladý, tak jsem se chtěl stát pilotem. Bohužel mi to moje zdravotní omezení nedovoluje, a tak jsem chtěl, aby v mém snu pokračoval syn. Už od mala jsem mu kupoval hodně letadýlek a tato tematika ho...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem byl mladý, tak jsem se chtěl stát pilotem. Bohužel mi to moje zdravotní omezení nedovoluje, a tak jsem chtěl, aby v mém snu pokračoval syn. Už od mala jsem mu kupoval hodně letadýlek a tato tematika ho hodně bavila. Dokonce jsem s ním chodil na soutěže v amatérských závodech po domácku vyrobených letadel na dálkové ovládání.

Když se mu podařilo získat místo pilota, tak jsem byl opravdu nadšený

Stejně jako byl nadšený z nového pracovního místa můj syn, tak jsem byl i já. Jediný, kdo to nesl špatně, byla moje žena. Od začátku měla o syna obrovský strach a nechtěla, aby létal. Syn si ale stál za rozhodnutím, které udělal, a začal létat po celém světě.

Ze začátku se vždy ve volnu vracel domů a vykládal nám, co na cestě zažil a nezažil. Bohužel pro nás ho životní cesta zavedla k jinému zahraničnímu zaměstnavateli, u kterého teď létá jako pilot pravidelně.

Díky tomu se k nám teď skoro nedostane. Vidíme ho prakticky jen na Vánoce a o letních prázdninách.

Moje žena je smutná a vyčítá to právě mně

Několikrát mi moje žena vyčetla, že za synův odchod do zahraničí mohu já. Kdybych ho prý nenaváděl k letadlům, tak by žil u nás. Několikrát jsem ji vysvětloval, že ve 30 letech má syn svou hlavu a rozhodně by už asi nechtěl bydlet u rodičů.

Nevím, jak to mám manželce vysvětlit, ale ani synovi se to nepodařilo. Snaží se jí často volat a posílat zprávy, ale i tak se z mé ženy stává zahořklá žena, která je na všechny nepříjemná.

Už několikrát jsem přemýšlel navrhnout ženě, že se odstěhujeme do země, ve které syn bydlí. Zatím jsem se k tomu však neodhodlal.

Mám totiž strach za syna, pokud bychom bydleli blízko, aby ho vůbec nechala žít vlastní život a nesnažila se mu do něj moc mluvit. Přece jenom se při své náročné práci musí také věnovat svým dětem a manželce.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz