14. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Od 18 let se živím jako řidič a nikdy jsem neměl vztah. Bydlel jsem u rodičů, takže po zaplacení dohodnuté částky za bydlení a stravu mi zůstávalo každý měsíc hodně peněz, které se mi dařilo ušetřit. Nejsem náročný člověk,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Od 18 let se živím jako řidič a nikdy jsem neměl vztah. Bydlel jsem u rodičů, takže po zaplacení dohodnuté částky za bydlení a stravu mi zůstávalo každý měsíc hodně peněz, které se mi dařilo ušetřit. Nejsem náročný člověk, chodím v normálním oblečení a nepotrpím si na drahé dovolené nebo večírky. Částka, kterou jsem našetřil za deset let, nebyla malá a měla sloužit k nákupu vlastního bydlení, jakmile potkám tu pravou.

Bratr potřeboval rychle půjčit peníze, aby nepřišel o svůj dům

Bratr je o 6 let starší a má už založenou rodinu. Koupil si vlastní dům, který měl ještě dlouho splácet. Asi před rokem přišel o svou práci a nemohl najít novou. Díky tomu mu rychle docházely peníze a na splátky hypotéky neměl už delší dobu.

Banka ho několikrát varovala, že pokud nebude platit, tak o svůj dům přijde. Bratr se dostal na úplně finanční dno a požádal mne o půjčku.

Nevěděl jsem, že má i jiné dluhy, takže jsem mu peníze rád půjčil

Vůbec jsem netušil, že má bratr ještě jiné dluhy, takže jsem mu peníze půjčil s tím, že jakmile si najde práci, tak je začne splácet mně. Bratr chtěl půjčit dva miliony, aby zaplatil kompletní úvěr na bydlení a banka na něj nemohla.

Po pár měsících šel jeho dům stejně do dražby, protože nesplácel ostatní dluhy, o kterých nevěděla ani jeho manželka. Současná situace je taková, že bratr bydlí u rodičů, odkud jsem se díky němu rychle odstěhoval. Nemá práci, nemá peníze a tím pádem ani já nemám nic.

Řekl mi, že peníze nepotřebuji, protože stejně nikoho nemám

Když jsem se s ním o jeho situaci bavil a hlavně se ho ptal, proč si ode mě peníze půjčoval, když věděl, že to nemůže zaplatit, tak mi odpověděl, že já ty peníze stejně nepotřebuji.

V podstatě mi tím řekl, že mi peníze ani vracet nebude, protože nevěří, že bych se s ním soudil a chtěl mu ublížit. Nejhorší na tom je, že i máma drží stále při bratrovi a diví se mi, proč jsem na něj naštvaný.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz