13. 2. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Po šesti letech vztahu jsem si vzala s přítelem hypotéku na rodinný domek, kde jsem se s ním chtěla usadit a založit rodinu. Domek se nám podařilo koupit za docela dobrou cenu, kdy bylo potřeba dodělat jen pár menších...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Po šesti letech vztahu jsem si vzala s přítelem hypotéku na rodinný domek, kde jsem se s ním chtěla usadit a založit rodinu. Domek se nám podařilo koupit za docela dobrou cenu, kdy bylo potřeba dodělat jen pár menších úprav, které přítel zvládal svépomocí.


Dva roky pohádkového života, potom jako z nejhoršího snu

Hypotéka nám dávala ze dvou platů opravdu hodně zabrat. V podstatě nás hypotéka stála jeden celý plat jednoho z nás. Z ničeho nic ale přišel šok. Přítel po dvou letech přišel s tím, že se zamiloval jinde a že chce odejít. Okamžitě tedy nastal problém, co budeme dělat s domem.

Přítel ho chtěl co nejrychleji prodat. S tím jsem se já ale nedokázala smířit. Dala jsem do toho domu všechno, a to nejen finančně, tak jsem ho prosila o čas, abych si mohla zajistit financování domu sama.

Chtěl co nejrychleji odejít a dům prodat

Asi po týdnu, kdy v domě přespával jen občas, mi oznámil, že domluvil schůzku v bance, kde musíme celou situaci nějak vyřešit. Musela jsem jednat opravdu rychle, protože jsem o dům rozhodně nechtěla přijít.

Celou situaci pomohl vyřešit můj bratr, který mi půjčil peníze na vyplacení přítele a doplacení celého domu. Za to mu budu do konce života vděčná a budu se snažit mu to co nejrychleji zaplatit.

Příště už nebudu snílek, ale realista

Plyne z toho pro mě jedno velké ponaučení, že už se nikdy nebudu pouštět do takto náročných finančních věcí s někým, s kým nejsme manželé. Vím, že ani to není záruka spokojeného vztahu, ale minimálně nějakou jistotu tam člověk má.

Opravdu jsem snila o tom, jak krásné chvíle budeme v domě oba zažívat a později třeba i ve třech. Snažím se na něj zapomenout, ale zatím mi dělá problém navázat jiný vztah, protože v každém chlapovi vidím zrádce, který by mi mohl ublížit stejně tak, jako to udělal můj expřítel.

Doufám, že se mi podaří se z toho vzpamatovat co nejrychleji. Nicméně od teď už budu při domlouvání společného bydlení opatrnější.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz